Seyhan Devlet Hastanesi’nde bağlı Meydan Çocuk Hastanesi yerleşkesinde, tedavi gören çocukların yaptığı resimlerin sergilendiği bir 23 Nisan kutlama töreni yapıldı. Sivil Toplum Kuruluşlarının da destek verip temsilcileri ile katıldıkları tören hastane yönetimi tarafından organize edildi. Yapılan törende çocuklara çeşitli hediyeler verildi.
Kutlama sergisine Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil NACAR, Adana İyilik Hareketi Yöneticileri Bekir Fevzi YILDIRIM, Aslı ÖZ, Adana Genç Müsiad Başkanı Hatip HATİPOĞLU ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Seyhan Belediye Meclis Üyesi işadamı Şehmus UÇAR katıldı.

Hastanede Tedavi Gören Çocuklardan Resim Sergisi
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlanan kutlamada Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil NACAR “ Bugünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, hastanemizde tedavi gören çocuklarımızın el emekleri ürünü resimlerden oluşan çok değerli bir sergi ile kutlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum, bizler de yavrularımızın bu güze gün hastanede de olsa mutlu geçirmeleri için elimizden geleni yapmaya çalıştık” dedi. Daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.
Adana İyilik Hareketi Yöneticilerinden Aslı ÖZ “Her zaman 23 Nisan'da çeşitli etkinliklerle çocuklara günün anlamına uygun hediyeler vererek bugünü çocukların gerçek bayram havasında geçirmesini sağlıyorduk, bu sene de Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün Çocuk Hastanesi’nde çocuklarımızın yapmış olduğu resimlerin sergisinde, hem sergiye katılan çocuklar hem de bütün servislerde kalan çocuklarımıza çeşitli hediyeler verelim dedik katkı koyanlara teşekkür ederiz” dedi.


Adana İyilik Hareketi Yöneticilerinden Bekir Fevzi YILDIRIM “Bütün çocukların her günün bayram sevincinden geçmesi için gayret sarf ettiklerini, bugün de çocukların bu mutlu gününde İl Sağlık Müdürü Sayın Uzm. Dr. Halil NACAR ve Hastane Yetkililerinin yapmış olduğu güzel organizasyona bizler de katkıda bulunalım dedik, yıllar önce hastaneye dedesi adına oda yaptıran genç MÜSİAD başkanı Hatip HATİPOĞLU, bugün de çocukları sevindirmemiz için anlamlı katkı koyan iş adamlarımıza İl Sağlık Müdürlüğümüze, özverili çalışan yöneticileri ve tüm hastane personellerine teşekkür ederiz, biz her zaman sağlıkçıların ve çocuklarımızın yanındayız” dedi.
Kutlamada Hastanede tedavi gören çocuklara zekâ oyunları, boyama kitapları, boyama seti, bayrak, balon, yanında isimlerine yazılı bardak kupa hediye edildi.