Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Seyhan Belediyesi tarafından “ Yürüyüş Etkinliği” düzenlendi. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın da katıldığı yürüyüş Tepebağ Konakları’ndan başlayıp Ulucami, Büyüksaat, Luvi Kültür Merkezi ve İlter Özel Tıp ve Diş Hekimliği Müzesi Civarı’nda gerçekleşen halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Resim önizlemesi

“ HAREKETLİLİK  TEMEL NOKTALARIMIZDAN BİR TANESİ ”

Yürüyüş etkinliğine katılanlara Adana’nın tarihi yerleriyle ilgili önemli bilgiler verildiğini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Tepebağ Konakları, Luvi Kültür Merkezi ve İlter Özel Tıp Diş Hekimliği belediyemiz tarafından ilçemize kazandırıldı. Hareketlilik günlük yaşantımızın temel noktalarımızdan bir tanesi. Çünkü enerjimizi bir yandan hareketle belli bir noktaya getiriyoruz. Yediklerimizin besin anlamında bizlere bıraktığı kalıntıların  yaşlanmaya yol açması nedeniyle giderilmesi lazım. Bunun sağlanması da büyük ölçüde enerjinin kullanımıyla ilgili gerçekleşiyor ” dedi.

Resim önizlemesi

“ ENERJİNİN KULLANILMASINDA EN ÖNEMLİ ŞEY HAREKETLİLİK”

Başkan Akay, konuşmasını şöyle tamamladı, “ Enerjinin kullanılmasında da en önemli şey hareketlilik. Hayatımızın son noktasına kadar unutmayacağımız bir durum.Günümüzde özel çözümleri de var. Genç yaşta sabitleştirmek ve belli bir ölçüde gelenek haline getirmek hepimizin düşünmesi gereken bir durum. Avrupa Hareketlilik haftasına düzenlediğimiz yürüyüş etkinliğini katılan herkese teşekkür ediyorum.”

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi