Adana'da, dini nikahlı eşi Abdullah Kaya (60) tarafından tabancayla öldürülen Hülya Güllüce'nin (39) cenazesi, otopsisinin ardından yakınları tarafından Adana Adli Tıp Kurumu morgundan alındı.

BABASI: SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Cenaze namazının kılınması için Kabasakal Mezarlığı'na getirilen Güllüce'nin cenazesini, kadınlar omuzlayarak musalla taşına götürdü. Güllüce'nin yakınları uzun süre gözyaşı döktü. Annesinin cenaze törenine gelen S.N.K. (17) ise yanındakilerin desteğiyle güçlükle ayakta durabildi. Hülya Güllüce'nin acılı babası Mehmet Ali Güllüce, "Sözün bittiği yerdeyiz. Yapacak hiçbir şey yok" dedi.,

Resim

Güllüce ailesine başsağlığı için gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, "Bir haftada Osmaniye ve Mersin'i de dahil edersek işlenen 5 kadın cinayetinin 3'ü Adana'da oldu. Bu çok düşündürücü bir şey. Kadına şiddeti sadece eleştirerek, tedbir alarak olmaz. Toplumda kadının yeniden yerini bulması gerekiyor. Kadınlara özgür olabilecekleri, ayakta durabilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam yaratmalıyız. Yazık, kadına yönelik şiddeti kınıyoruz" diye konuştu.
 
Günaydın aşkım' mesajı cinayeti ortaya çıkardı: Hülya Güllüce öldürüldü!
 
TOPRAĞA VERİLDİ

Hülya Güllüce'nin cenazesi, kılınan namazın ardından yine kadınlar tarafından omuzlanarak toprağa verildi. Cenaze namazına Çukurova Belediye Başkanı Soner ÇetinSeyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Hülya'yı, 'Günaydın aşkım' mesajını görünce öldürmüş (3) - #EvdeKalTürkiye

Son dakika haberleri | Birlikte yaşadığı kadını öldüren zanlı tutuklandı