Adana Büyükşehir Belediyesi’nde MHP’li Hüseyin Sözlü dönemine ait şok iddia.
Büyükşehir Belediyesi idaresinin 31 Mart seçimlerinden önce Ticaret Borsası binasını satın almak üzere Meclis kararıyla 10 milyon lira borçlandığı, ancak satın alma işleminin gerçekleşmediği gibi paranın tamamının da seçim haftası 5 iş günü içerisinde harcandığı ileri sürüldü..
İddiaya göre, Ocak ayında Ulaşım AŞ yönetimi, ikinci ve yedinci katını kullandığı ATB eski binasını satın almak istediğini Hüseyin Sözlü Başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi idaresine bildirdi.. Ardından Şubat ayında talep Büyükşehir Meclisi gündemine alınarak kabul edildi..
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ yönetimi 22 Mart Cuma günü Halk Bankası’ndan 10 milyon lira tutarındaki krediyi çekerek kasasına koydu..

Hüseyin Sözlü ile ilgili görsel sonucu

Ancak seçimin son haftası satın alma işlemi gerçekleşmedi.. Ayrıca 31 Mart’tan sonra şirketin kasasında ve banka hesabında böyle bir paranın bulunmadığı görüldü.. Bu gelişme 10 milyon liranın seçim faaliyetlerinde kullanılıp kullanılmadığı sorusunu akıllara getirdi..
Zeydan Karalar’ın seçimi kazanmasından sonra göreve gelen yeni yönetim kurulu durumu Teftiş Kuruluna bildirdi.. Konunun şu anda kurul tarafından soruşturma aşamasında olduğu, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusu hazırlığı yapıldığı edinilen bilgiler arasında..
Ulaşım AŞ, halen söz konusu binanın ikinci ve yedinci katında kiracı olarak hizmet veriyor.. Yeni yönetim 10 milyon liralık krediyi ayda 318 bin liralık taksitler halinde ödemeye de devam ediyor. (objekfita)

SÖZLÜ YALANLADI 

Basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Sözlü konuyla ilgili tüm iddiaları yalanladı. Sözlü, 10 milyon liranın Ticaret Borsası binasını satın alınmak için borçlandığı bu paranın ise seçim faaliyetlerinde kullanıldığı iddialarının da gerçeği yansıtmadınını söyledi. Sözlü, ayrıca meclis kararıyla borçlanılan 10 milyon liranın ise personel maaş için kullanıldığını ifade etti. 

Fotoğraf açıklaması yok.

Fotoğraf açıklaması yok.