Gazimağusa'da dün aynı aileden dört kişi denizde boğularak can verdi. Ülkeyi kedere boğan olayın ardından tüm resmi etkinlikler iptal edildi. Ailenin Adana göçmeni olduğunu ifade edilerek, “Aile zorluklar içerisinde yaşıyordu. Ramazan Bey kızının hemşirelik okumasını istiyordu. Çok dürüst bir aileydiler. Acımız büyük” denildi.
Olay, dün saat 18.30 sularında Gazimağusa’daki Büyükkonuk Belediyesi’ne bağlı Kaplıca ile Yedikonuk arasındaki Tulumba bölgesinde meydana geldi.

Gazimağusa'da dün aynı aileden dört kişi denizde boğularak can verdi. ile ilgili görsel sonucu
Ailesiyle birlikte gittiği sahilde denize giden Merve Katırcı (18), bir süre sonra suda çırpınmaya başladı.
Kızlarının akıntıyla birlikte açığa sürüklendiğini gören baba Ramazan (48), anne Filiz (40) ve kardeşleri Mert (13) ve Barış Katırcı (12) da yardıma koştu.

Gazimağusa'da dün aynı aileden dört kişi denizde boğularak can verdi. ile ilgili görsel sonucu
Ancak Ramazan ve Filiz Katırcı ile çocukları Merve ve Mert, kayboldu. Barış Katırcı ise çevredekiler tarafından kurtarıldı. Barış Katırcı ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin de desteğiyle yapılan arama çalışmalarında Katırcı çiftiyle çocuklarının cesetleri bulunarak kıyıya çıkarıldı.
Yaşamını yitiren Merve Katırcı’nın liseden bu yıl mezun olduğu, hemşirelik bölümünde okumak için de okul seçme çalışması yaptığı belirtildi.
Kuzey Kıbrıs’ı yasa boğan olay sonrası, bugün yapılması beklenen tüm resmi etkinlikler de iptal edildi.
Büyükkonuk Belediye Başkanı Ahmet Sennaroğlu, cenaze törenine tüm devlet erkanının katılacağını belirterek aileden geriye kalan Barış’a da sahip çıkacaklarını söyledi. Sennaroğlu, “Belediye olarak da, şahsen de Barış için ne gerekiyorsa yapacağız. Barış evladımıza sahip çıkacağız” dedi.