Türk Kızılayı Adana Şubesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Kızılay’ın çalışmalarını tanıtmak ayrıca öğrencilere afet, kan bağışlama, ilk yardım ile insani yardım çalışmalarını ele alan Kızılaycılık bilinci vermek amacıyla seminerler düzenlediklerini söyledi.
Saygılı, yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı Adana Şubesi’nce ulusal ve uluslararası insani yardım kampanyaları yapıldığını, kan bağışı organizasyonları düzenlendiğini, sosyal yardımlar yapılarak, ilkyardım ve afet eğitimleri verildiğini bildirdi. Bu çalışmaların yanı sıra, okullarda her yaş grubuna uygun Kızılaycılık seminerleri verdiklerine dikkat çeken Saygılı, ayrıca okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileriyle farklı çalışmalar yürüttüklerini, okulların talepleri doğrultusunda yıl boyu eğitim ve seminer planladıklarını anlattı.“GENÇLERE KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Saygılı, Türk Kızılayı olarak işlerinin özünün; iyilik yapmak ve yardımlaşmak olduğunun altını çizerek, “Toplumların kaybolmaya yüz tutmuş manevi değerlerini ve bu bilinci canlandırmak ayrıca yeni nesillere aktarmaya çabalıyoruz. Bunu da bazen bir seminer, bazen ise bir proje kapsamında gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizin yaratıcı ve yenilikçi fikirlerine de açığız. Bu anlamda Kızılaycı gençlerimize kapımız her zaman açıktır. Amacımız daha çok insana yardım eli uzatabilmektir” dedi.
Saygılı, “Kimsesizlerin kimsesi” olmak için sertifikalı ilkyardım eğitimi alarak olası afet durumunda müdahale ekiplerinde yer almak isteyen afet gönüllülerini de Kızılay Adana Şubesi’ne beklediklerini sözlerine ekledi.