Türk Kızılayı’nın 2007 yılından bu yana geleneksel hale getirdiği Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasına, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Menevşe ve Yönetim Kurulu üyeleri, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem de destek verdi.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çolak, “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sürdürülen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında ATO Başkanı Atila Menevşe ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.


ATO Başkanı Menevşe, Kızılay’ın çalışmalarını takdirle izlediklerini belirterek, “Sadece yurt içinde değil, yurt dışında da iyilik hareketi sürdüren Türk Kızılayı, her zaman mazlumun, mağdurun ve ihtiyaç sahibinin yanında. İş dünyası temsilcileri olarak Kızılay’ın çalışmalarına destek oluyoruz” dedi.


ATO Başkanı Menevşe, Yönetim Kurulu üyeleri Fatih İspir, İlhan Pehlivan, Ömer Küpeli, Yücel Bayram, Muzaffer Emin Yumuşak, ATO Meclisi Bakanlık Divanı üyesi Murtaza Kılçık ve İnşaat Komitesi Başkanı Mustafa Kebude, kurban vekâletlerini Kızılay’a verdi.
Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü ve Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü ve Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem de kurban vekâletlerini Kızılay’a veren isimler arasında yer aldı.


Belediye Başkanı Ergü ve Ertem, Türkiye’nin merhamet eli Kızılay’ın, hayırseverlerin yaptığı bağışlarla kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak, çok önemli bir iyilik hareketi gerçekleştirdiğini söyledi.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da, ATO Başkanı Menevşe, Yönetim Kurulu üyeleri, Ergü ve Ertem’e teşekkür etti.
Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na desteğin giderek arttığını belirten Saygılı, “Bu anlamlı kampanyamıza destek çığ gibi büyüyor. Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşacak” dedi.
Kurban etlerinden elde edilecek kavurmaların, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konularak Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı bilgisi veren Saygılı, “Hayırsever vatandaşlarımız, farklı ülkelerdeki ihtiyaç sahipleri için de vekâlet verebilecek. Hayırseverler, yurt içi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 750 TL, yurt dışı kurban vekâlet bedeli için 590 TL ödeyecek” ifadelerini kullandı.