Adana Barosu Tiyatro Topluluğu, sekizinci yılında sekizinci oyunu ‘Yedi Kocalı Hürmüz” ile sahne dedi. Avukatların sergilediği tiyatro oyunu izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
Hacı Sabancı Kültür Merkezi'ndeki oyun öncesi davetliler kokteylde bir araya geldi.
Farklı meslekten ve mizaçtan 6 kocası olan Hürmüz’ün aşkı bulması ve yedinci kocasıyla evlenmesiyle yaşanan olayları mizahi bir dille anlatılan “Yedi Kocalı Hürmüz”de oyunun yönetmenliğini Adana Devlet Tiyatro Sanatçıları Gökhan Doğan, yönetmen yardımcılığını Burçin Börü yaptı.


Oyun sonrasında sahneye çıkarak konuşma yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, meslektaşlarının performanslarından dolayı gururlu ve keyifli olduğunu belirterek, "Oyunda emeği ve katkısı olan tüm ekibe teşekkür ediyorum. Özel bir alkışı da tamamı avukatlardan oluşan sürekli yenilenen ve oturmuş kadrosuyla her gün üzerine ekleyerek bu güzel oyunları ortaya koyan, bu yıl İzmir'deki Tiyatro Festivaline de katılacak oyuncularımıza istiyorum. Adana Barosunun Tiyatro Topluluğu, Baromuzun kuruluşunun 95. yılında çok başarılı ve keyifli bir oyun sergiledi. Sadık Şenhdil'in geleneksel halk oyunu çok önemli ve zor bir oyundur. 2011 yılında Bir Şehnaz Oyun ile başlayan bu yolculuk her geçen gün aşama kaydederek ilerledi.
Adana Barosu hak ve özgürlükler, demokrasi bu kavramlara sahiplenme çabası verirken, hukukun ve yaşamın var olduğu her yerde olmaya devam etti. Müzik Topluluğu konserinden sonra bugün taçlandırdığı oyun bizlerin yüz akı oldu.
Yaşasın tiyatro, var olsun Avukatlar.." dedi.


Oyunun yönetmeni Gökhan Doğan da, duygularını şöyle aktardı:
"3.5 aydır çok yoğun tempo içerisine girdik, 21 tiyatro delisi yürek bana rağmen bu oyunu ortaya çıkarttı. Hepsi sağ olsun. Yüzümü kara çıkartmadılar. Tiyatro dışardan ezber yapmak gibi görünür ama asla öyle değildir. Günde 3.5 saat provalar yaptık. Tiyatro yaptığınız ve desteğiniz için sizlere minneti bir borç biliyorum" diye konuştu.
Baro yönetimi tarafından oyunun yönetmeni Gökhan Doğan ve yönetmen yardımcısı Burçin Börü'ye plaket ve çiçek takdim edildi.

EĞLENCELİ BİR ÖYKÜ

Adana Barosu Tiyatro Topluluğunun sahnelediği Sadık Şendil’in, geleneksel halk tiyatromuzun renkli, eğlenceli atmosferini yansıtan “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyunu, becerikli, kurnaz bir kadının, erkekleri adeta elinde oynatarak, yaşamını onların parasıyla sürdürmesinin güldürüye dayalı dolantılı öyküsü anlatıldı.
Yedi Kocalı Hürmüz adlı oyunda meslektaşlarımız; Av.Kahraman Bozkurtlar, Av. Açelya Açık, Av. Altuğ Polat, Av. Aygül Karaköse, Av. Dilek Nur Donma Bal, Av. Duygu Özyaman, Av. Fatih Aslan, Av. Gamze Öz, Av. Goncagül Kandemir, Av. Gülseba Aktaş, Av. Hakan Tahtacı, Av. İsmail Oray Ayhan, Av. Murat Şahin, Av. Mustafa Onur Kutlay, Av. Namık Kemal Tüylüce Av. Nazlıcan Şahinalp, Av. Özgür Barış Telli, Av. Özlem Turkut Özeser, Av. Sinem Yaylagül, Av. Tuba Kastal ve Av. Yılmaz Yurtturu rol aldılar.