Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), İsrail’in Filistinlilere yönelik haksız yasak ve sınırlamalarına tepki göstermek ve Filistinlilere destek vermek amacıyla iş adamlarından oluşan bir heyetle Kudüs’e gitti. Heyette Adana’yı MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak temsil etti.


MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın başkanlık yaptığı heyette Adana’yı MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak temsil etti. “İsrail’in, tüm Müslümanlar için kutsal mekân olan Mescid-i Aksa’da ibadet özgürlüğünü kısıtlamasını kabul etmediklerini belirten Kavak, “İlk kıblemize sahip çıkmak için buradayız. Mescid-i Aksa’yı bağrında barındıran Kudüs tüm Müslümanların manevi mekanıdır. Peygamberimizin Allah’ın huzuruna çıktığı bu yere sahip çıkmak her Müslümanın vazifesidir” dedi.

SAHİP ÇIKALIM ÇAĞRISI

Kavak, İsrail’in zorbalığına direniş gösteren Filistinlilere destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Geçen yıl Kudüs’ü 26 bin Müslüman ziyaret etmiş. Buna karşın aynı dönemde Müslüman dışı ziyaretçi sayısı 3 milyonu aşmış. Bu üzücü bir tablo. İmkanı olan her Müslümanın bu kutsal mekanı ziyaret etmesini, buradaki haksızlıklara yerinde tepki göstermesini bekliyoruz” diye konuştu.
MÜSİAD’ın Kudüs heyetinde MÜSİAD Genel başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Yurtiçi-Yurtdışı Şube Başkanları, Sektör Kurulu Başkanları ve iş adamından oluşan 100’ü aşkın kişi yer aldı. MÜSİAD heyeti, Cuma namazı sonrası Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Mescidi’ni de ziyaret etti.