TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, Adana Valiliğinin hazırladığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine üyelerini ve halkımızı davet etti.
Kutluca, yaptığı yazılı açıklamada, ‘’ 15 Temmuz, milli iradeyi hiçe sayan hain terör örgütü Fetö ve dış düşmanlara karşı, ‘Egemenlik, kayıtsız şartsız Türk milletinindir’ ifadesinin tezahür ettiği gündür’’ dedi.
15 Temmuz da, Çanakkale ruhu ile hareket edilerek şanlı bir tarih yazıldığının altını çizen Kutluca, ‘’ Türk Milletinin bu destanını unutmayacağız, unutturmayacağız’’ şeklinde konuştu.
Her türlü ekonomik ve siyasi müdahalelere karşı Türk Milletinin dimdik ayakta durduğunu ve ebediyen tarih sahnesindeki yerini koruyacağını söyleyen Kutluca, planlı bir şekilde yapılmaya çalışılan bu hain kalkışmanın tarihe kara bir leke olarak geçtiğini ifade etti.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyelerini ve halkımızı 15 Temmuz günü saat 20.00 de Adana Merkez Parkta yapılacak programa davet eden başkan Kutluca, şehitlerimize Allahtan rahmet dileyerek, gazilerimize ve Türk Milletine şükranlarını sundu.