Cumhur İttifakı’nda ortak liste beklentisi kuvvetli, ancak AK Parti kanadında belediye meclis üyeliklerinin sonlanmak üzere olduğu konuşuluyor.
Buna göre Seyhan’da Fikret Yeni döneminin il başkan yardımcıları Hasan Dönmez ve Erdal Hatipoğlu ile işadamı Bülent Özülkü’nün kızkardeşi Şule Özülkü’nün adı geçiyor. Bunlardan Erdal Hatipoğlu’nun, Yeni’nin yanından hiç ayrılmaması dikkati çekiyor.
Çukurova’da Durmuş Eren, ilçe eski başkan yardımcısı Celalettin Güvel, Akın Yılmaz ilk üç sırada konuşulan isimler..
Yüreğir’de de İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Bozkurt’un ilk sırada yer alması neredeyse kesin gibi. Ayrıca Ozan Gülaçtı da listede bekleniyor. Seçime ortak liste ile gidilmesi halinde sıralamaların nasıl oluşacağı merak ediliyor.

MİLLET İTTİFAKI ADAYLARI DEĞERLENDİRİRYOR

Bu arada Adana’da CHP ve İYİ Parti (Millet İttifakı) arasında devam eden görüşmelerde şimdilik bir mesafe alınamadı.. Ancak İYİ Parti’nin kıran kırana pazarlık ettiği, milletvekili Metanet Çulhaoğlu’nun önerdiği isimlerden asla taviz vermediği öğrenildi.
CHP Genel Merkezinin 11 Şubat Pazartesi akşamına kadar teslim edilmesini istediği gecikmeli listeler ortaklaşa olacak. Buna göre hangi parti ile seçime gidiliyorsa belediye meclis üyelikleri o partinin çatısı altında oluşturularak seçmenin tercihine sunulacak.

Çulhaoğlu Meclis Üyeliklerinde Diretiyor
İki partinin İl Başkanları, milletvekilleri ve belediye başkan adayları bu toplantılara iştirak ediyor. İYİ Parti meclis üyeliği listelerinin oluşturulmasında bazı isimler noktasında tavizsiz ısrar ediyor. Özellikle Metanet Çulhaoğlu önerdiği isimlerden kesinlikle geri adım atmıyor.
Bu arada, kısa bir süre önce “Listelerin oluşturulmasında hiçbir dahlim yoktur” açıklamasını yapan İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk’un da meclis üyelikleri aday belirleme toplantılarına katıldığı dikkat çekti.