Meteoroloji Genel Müdürlüğü 19 tarihli hava durumu raporunu yayımladı. Açıklamada, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ile Güneydoğu Anadolu, Afyonkarahisar, Denizli ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği belirtildi.

uokiujkio.jpg

YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Yağışların, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Hatay'ın kıyı kesimleri ile bugün (Çarşamba) akşam ilk saatlerde Kocaeli, Sakarya, Kastamonu, Samsun, Sinop ve Ordu çevrelerinde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Adana ile Hatay’ın kıyı, Mersin'in doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu, bölgeni güney ve doğusu ile Çankırı çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Yağışların, bugün akşam saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Akşam saatlerinde Afyonkarahisar ile Denizli çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.