Meteorolojiden yapılan hava tahminlerine göre, ülke geleninde yağışlı bir hava bekleniyor. Hava sıcaklıklarının batı kesimlerinde artması, Marmara bölgesinde ise gece saatlerine kadar sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor.Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, Türkiye’nin birçok noktasında sağanak yağmur bekleniyor. Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç ve Kuzey Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
KAR ERİMESİ UYARISI GELDİ!
 
Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda (Hakkâri, Bitlis ve Muş çevreleri ile Van'ın güney ve doğu, Şırnak ve Siirt'in doğu ilçeleri ) devam eden sağanak yağışlarla birlikte hava sıcaklıklarının da yüksek seyretmesi nedeniyle özellikle yüksek rakımlı yerlerde meydana gelebilecek kar erimelerinin, dere yatakları ve ovalarda oluşturacağı sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
YAĞIŞLAR GÜNLERCE SÜRECEK
 
Meteoroloji’nin yayınladığı hava durumu haritasına göre yağışlar yurdun birçok bölgesinde günlerce aralıklarla devam edecek.