Yüreğir İlçesi DEVA Partisi İlçe Başkanı Hamza Milli İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldı. Mazbatasını almak üzere İlçe Seçim Kuruluna Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte giden Milli Mazbatasını aldıktan sonra DEVA Partisi İl Başkanlığına giderek Mazbatasını Sadullah Kısacık'a sundu.

Resim önizlemesi
İl Başkanlığı ziyareti sonrasında bir açıklama yapan DEVA Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli : "Tek hayalim ovada "Çiftçi Kooperatifi" kurulması , ovanın yeniden Türkiye'yi besleyen topraklarının olduğunu göstermek ve çiftçimizin yeniden tarıma kazanılmasını sağlamaktır. Siyasi hayata girme sebeplerimden biri de Ovanın yeniden tarımla canlanması ve çiftçimizin yanında olmaktır. Hayata geçirmek istediğim bu projenin detaylarını Sayın Genel Başkanım Ali Babacan'ın "Tarım Eylem Programı" kapsamında ve ışığında hayata geçireceğimizi Yüreğir ve Adana Halkımızın bilmesini istiyorum" dedi.

MİLLİ, İLK ZİYARETİNİ CEMEVİNE YAPTI

Öte yandan Deva Partisi Yüreğir İlçe Başkanı Hamza Milli Yüreğir CemEvi Dedesi Cafer (Boyraz) Dede'yi  Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret etti.
Cem evi Dedesi Cafer Dede ile yapılan sohbet esnasında Cafer Dede: "Parti programınızı ve partiniz içerisindeki oluşumda genç kadroların olması çok sevindirici. Bu ülkeye kirli düşünceleri olan insanlar değil de ötekileştirmeden herkesi kucaklayan yeni bir neslin olması çok sevindirici "dedi.

Resim önizlemesi
İlçe Başkanı Hamza Milli : "Parti programımız içerisinde Cem Evlerinin İbadethane statüsüne alınmasını Genel başkanımız ve Partimiz çok önemsiyor. Partimiz Alevi vatandaşlarımızın başta Cem evlerine ait sorunların çözüme ulaştırılması konusu olmak üzere İnanç, düşünce ve davranış temelinde birikmiş sorunların çözümü için gerekli her türlü adımı kalem kalem parti eylem planları içerisinde yer vermiştir. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan bir konuşmasında; " Tüm vatandaşlarımızın  inançlarının gereğini korkusuzca ve huzurla yaşayabilecekleri özgür bir ortamı oluşturacağız. Ötekileştirme hissi doğuran tüm uygulamalara son vereceğiz." demişti. Bizlerde  insan odaklı bir parti olduğumuzun bilincindeyiz. Bu coğrafya üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımız her anlamda  adalet, özgürlükler ve  hukuku eşitlik çerçevesi içerisinde yaşamalıdır. iktidara geldiğimizde yerel yönetimlerde öncelikle ilimiz ve ilçe belediyelerimizde  Cem evi  temsilciklerinin olması gerektiğine inanıyoruz." dedi