ADIYAMAN'ın Kahta İlçesi'nde, babasının kullandığı motosikletin arkasında yolculuk yapan 17 yaşındaki Mehmet Uğur Alp'in sol ayağı, zincirin arasında sıkışarak koptu. Hastaneye götürülerek ilk müdahalesi yapılan genç, daha sonra ambulans uçakla Adana'ya gönderildi.

Motosiklet Kazasında Ayağı Koptu, System.String[]

Olay, öğle saatlerinde Kahta-Adıyaman karayolundaki Küçük Sanayi Sitesi yakınlarında meydana geldi. İlçe merkezine gelen Bekir Alp yönetimindeki motosikletin zinciri arkasında oturan Mehmet Uğur Alp'in ayağına dolandı. Oğlunun çığlıkları üzerine duran baba sağlık ekiplerinden yardım istedi. İhbara gelen sağlık görevlileri Mehmet Uğur Alp'in zincirin arasında sıkışan ve koptuğu belirlenen sol ayağını kurtararak ambulansla hastaneye götürdü. Kahta Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan genç, daha sonra çağırılan ambulans uçakla kopan ayağının dikilmesi için Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi. Kazayı duyarak hastaneye gelen Mehmet Uğur Alp'in arkadaşları ve yakınları sinir krizleri geçirdi.

Kazada Kamyonette Sıkışan Sürücü Kurtarıldı

Öte yandan Adana'da tırla çarpışan kamyonet sürücüsü sıkıştığı yerden itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı.
Kazada Kamyonette Sıkışan Sürücü Kurtarıldı, System.String[]
Adana'da tırla çarpışan kamyonet sürücüsü sıkıştığı yerden itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin çabasıyla kurtarıldı.
Alınan bilgiye göre, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunun merkez Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi yakınlarında Semih Atasever yönetimindeki 80 GJ 941 plakalı kamyonet ile Hanifi Acar idaresindeki 01 YK 272 plakalı tır çarpıştı.

Kazada sürücülerden Atasever kamyonette sıkıştı

Diğer sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Ekiplerin ortak çalışması sonucu yaralı Atasever bulunduğu yerden çıkartıldı.
Kurtarılan sürücü, ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Kaza nedeniyle Adana'dan Mersin yönüne kapanan yol, karayolları ekiplerinin temizlik çalışması sonrası yeniden açıldı.