Adanalı ünlü müteahhit Murtaza Sırkıntı ile oğlu Resul Sırkıntı'nın iki kadını döverek hastanelik ettiği ileri sürüldü.
İddiaya göre, bana-oğul Sırkıntı, Mithatpaşa Mahallesi'ndeki 2 bin 200 metrekare üzerindeki arsada kat karşılığı inşaat yapmak üzere Tuğba Balyemez ile anlaştı. Ancak söz konusu inşaat 6 yılda bitirilemedi.
Ev kirası anlaşması ile ilgili olarak Murtaza ve Resul Sırkıntı'nın yanına giden Tuğba Balyemez, önce "Bize ne, ne halin varsa gör" cevabıyla karşılaştığını ileri sürdü.. Ancak Resul Sırkıntı'nın daha sonra "tamam tamam öderiz" demesine karşın 12 bin TL tutarındaki kirayı bir türlü ödemediğini de belirtildi.
Tuğba Balyemez, arkadaşı T.B ile hakarete uğrayıp dayak yediklerini, kendilerine silah çekildiğini öne sürdü.. Darp raporu alıp şikayetçi olan kadın, baba-oğul tarafından "Eğer bu olayı basına duyurursan başın belaya girer" diye tehdide uğradığını da iddia etti.

AVUKATLARI İDDİALARI YALANLADI

 Bu arada, Sırkıntı inşaat vekili Av isa Ayanoğlu Elit Haber'e yaptığı açıklamada baba-oğula yapılan iddiaların asılsız olduğunu ileri szürdü. Olay sırasında silah çekildi iddiasının olmadığıını belirten Av.Ayanoğlu, "Ayrıca darp olayı da kesinlikle yok. Olay müvekillerime yapılmış bir komplodur" dedi.