TASARRUF EDİLECEK ALAN ÇOCUKLARIMIZIN YAŞAM HAKKI OLMAMALIDIR!

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Öksüremeyen ve öksüremediği için solunum yollarını, ciğerlerini temizleyemeyen“DuchenneMuskülerDistrofi” (DMD) kas hastası çocuklarımız için hayati önem taşıyan öksürtme makinesini, zor durumdaki aileler yıllardır talep etmesine rağmen “SGK tarafından SUT ödeme kapsamına bir türlü alınmadığını” ifade etti.

Hayati önem taşıyan öksürtme cihazı SGK tarafından SUT kapsamına alınmalıdır!

Koncuk, “Maddi durumu olmayan birçok aile 80.000 TL civarında olan bu cihaza sahip olamadıkları içinevlatlarını göz göre göre ölüme terk edilmektedirler. Tasarruf edilecek alan çocuklarımızın yaşam hakkı olmamalıdır.”Hayati önem taşıyan öksürtme cihazınınSGK tarafından SUT kapsamına neden alınmadığını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istedi. Verdiği soru önergesinde gerekçesini de açıklamasını istedi.
Adana Milletvekili İsmail Koncuk, son olarak “Öksürtme cihazının SGK tarafından SUT kapsamına alınmasının elzem olduğunu ivedilikle Bakanlık tarafından bir çalışma başlatılması gerekiyor.” dedi. Ailelere müjdeli haberin verilmesi için konunun takipçisi olacağını ifade etti.