Adana'nın Kozan ilçesinde okul müdürü İ.S'nin bir kadını mesajlarla taciz ettiği öne sürüldü. Kadın müdürden şikayetçi olarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kozan'da yaşanan olayda evli 3 çocuk annesi K.E. eşinin çalıştığı okulun müdürünün mesajlı tacizine uğradığını iddia ederek Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Okul müdürü İ.S.'nin K.E.'ye "Yalnızlığını belli etme bende yalnızım çıkar gelirim" dediği mesajlar ve kahve istekleri mahkeme dosyasına taşındı.
İddiaya göre 6 Şubat Kahramanmaraş depreminde yaşanan asrın felaketine evinde yakalanan, çocukları ve eşi ile birlikte eşinin çalıştığı okulda bir süre kalan K.E. ve eşi E.E. okul müdürünün taciz mesajları ile haytalarının şokunu yaşadı. Deprem sonrası okulda çalışan memurun eşini sosyal medyadan takip eden ve kadının paylaşımlarına sosyal medyadan yorum yapan okul müdürü İ.S.' den tacize uğrayan K.E. şikayetçi oldu.

Okul müdüründen depremzede kadını mesajla taciz iddiası – Adana Toros  Gazetesi

Yaşadığı zorlu süreci ve başka kadın ve çocukların zarar görmemesi için hukuki süreç başlatarak adaletin yerini bulmasını beklediğini aktaran K.E. ilk başlarda okul müdürünün attığı mesajlardan şüphelendiğini ama bunu konduramadığını kaydederek, "Eşim ile sosyal medyada paylaştığım fotoğrafın altına silinebilir mesaj ile seni eşinle görmeye dayanamıyorum" demesi üzerine konuyu eşine de aktararak hukuki süreç başlattıklarını söyledi.

Sosyal medyada paylaştığı kahve fincanına "bende kahve istiyorum"

Eşinin evinin evinde olup olmadığını da sorduğunu ve bazı mesajları sildiğini de aktaran K.E., "Deprem döneminde evimizde kalamadık. Eşimin çalıştığı okulda kaldık. Ben evden kahve makinası götürmüştüm. Eşimle kendimize kahve yaparken müdür beyde istedi. Müdür beyin kahvesini verdim ben odadan çıkarken bana kahve yalnız içilmez dedi ve bende eşime haber verdim" dedi.

Mesajların 3 gün boyunca üst üste atıldığını da kaydeden K.E., "O gün orada kahveler içildi. Çıktık zaten. Okul müdürlerinin değişim zamanı geldi ve eşim bende dışarda iken ziyarete gidelim dedi. 5 yıldır yaklaşık birlikte çalışıyorlardı. Eşim kendisini çok sever, saygı duyardı. Hayırlı olsun dedik aradan iki gün geçti. İki günün sonunda ben evimde, mutfağımda tek bir fincanda fotoğraf paylaştım. Bu fotoğrafın altına 'Kahve istiyorum' şeklinde bir mesaj geldi. Bende tabii ki müdürüm yazdım. Saygıyı hiç aşmadan eşimin müdürü diye cevap vermiştim. Beklemiyordum. Eşime oğlum diye hitap eden bir insan ki benim kendisiyle hiçbir samimiyetim vesaire yok" diye konuştu.

Mesajlarda sürekli bir ima içerisinde olduğunu aktaran K.E. bazı mesajları yazıp sildiğini ileri sürerek şöyle devam etti:

"Kahve fotoğrafının hemen arkasından bana yazdığı mesaj, 'unutmadım tadını en kısa zamanda beklerim.' diye bir mesaj geldi. Kahve fincanı paylaştım 'görüntü nereden' diye yazıyor? Ben de evim diyorum. 'Neden tek' diyor? Ben de diyorum ki arkasından mesajım Eşim her zamanki gibi çalışıyor dedim ardından bana saat 23.37'de 'yalnızlığını paylaşma' yazdı. 'Ben de yalnızım malum. Çıkar gelirim' diye yazdı. Ben burada bazı şeyleri artık anlamaya başladım. Çünkü beklemiyorum. Arkasından çıkar gelirim yazısından sonra zaten yalnız değilim müdürüm yazdım. Sinirlendiğim için bir iki dakika bekledikten sonra bu mesaj yazdım. Hani o an ne yazabileceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum zaten. Daha sonrasında mesajlar bu şekilde devam ediyor. Ertesi gün yine arkadaşımla dertleşirken bu konuda "Saat beş civarında bana bugün gelmedin. Soru işareti şeklinde bir mesaj gönderdi ve cevap vermedim. Tabii bu arada eşime anlatmak, anlatmamak arasındayım. Eşimle sosyal medyada fotoğraf paylaştıktan hemen sonrasında Arkadaşımın yanındayken bana 'Eşinle görmeye dayanamıyorum. Kıskanıyorum' şeklinde bir mesaj attı ve hemen sildi. Zaten bunun üstüne eşimle konuştum. Kapıyı kilitledim. Anahtarı kaldırdım vesaire falan sakladım. Eşimin desteğiyle birlikte zaten hukuki süreci başlattık. Gerekli yerlere şikayetlerimizde bulunduk. Biz davamızı açtıktan sonra da öğrendiğimiz şey şahsın zaten daha öncesinden birçok taciz vesaire, cinsel tacizden davaları olmuş ve bu cinsel tacizde çocuk taciziymiş yani bu şekilde. Benim canım yandı, Benim eşim bana destek oldu ama çok farklı da olabilirdi."

"Okul müdürü cinsel istismardan bir çok kez yargılanmış"

Okul Müdürü İ.S.'nin daha önceden 4 farklı olaydan cinsel istismar davasından yargılandığı 2010 yılında yargılandığı 2 öğrenciye cinsel istismar davasında 17 ay tutuklu yargılandığı ve ardından beraat ettiği ortaya çıktı. Okul Müdürü'nün ifadesinde kahve mesajlarını art niyetli yazmadığını suçlamaları kabul etmediğini ifade ettiği öğrenildi.