Rıza Salih Saray Kapalı Yüzme Havuzunda yapılan yarışmalara 9 Okuldan 19 sporcu katıldı. Ramazan Bahadır; "Özel Sporcular İçin En Doğal Rehabilitasyon Aracı Spordur"
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şefi Ramazan Bahadır yarışlar sonrasında yaptığı konuşmada şunları kaydetti. "Özel sporcular için en doğal rehabilitasyon aracı spordur. Onların spor sayesinde eğitilip topluma kazandırılması hepimiz adına önemlidir.

Böylesi kutsal bir görevi ifa eden antrenör arkadaşlarımıza, sporcularımızın yanında olan velilerimize ve bizlere faaliyetlerimiz konusunda her türlü desteği veren Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak'a yürekten teşekkür ediyorum. Burada dereceye girerek kentimizi Türkiye Şampiyonasında temsil edecek sporcu kardeşlerimize şimdiden başarılar diliyorum."
Dereceye giren sporculara madalyaları Okul Sporları Şefi Ramazan Bahadır ve antrenörler tarafından verildi.

 

“Okullar arası Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Futsal İl Birinciliği” tamamlandı

Bu arada 94 Okulun ve 1128 Sporcunun Katıldığı Müsabakalar Sonunda Erkeklerde Şehit Sercan Yılmaz Ortaokulu, 2 Haziran Ortaokulu Birinci Oldu. Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Okullar arası Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar Futsal İl Birinciliği” tamamlandı. Nihat Geven Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Okullar arası Genç Erkekler ve Genç Kızlar Futsal Müsabakaları”na 94 okuldan toplam 1128 sporcu katıldı.

Turnuvanın başından itibaren üstün performans gösteren Şehit Sercan Yılmaz Ortaokulu Erkeklerde birinci olurken, Kızlarda aynı başarıyı 2 Haziran Ortaokulu elde etti. Oldukça çekişmeli geçen müsabakalar sonundan dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını, Okul Sporları Şefi Ramazan Bahadır, okul yöneticileri ve beden eğitimi öğretmenleri verdi.

Kimler Dereceye Girdi?

Yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren okulların isimleri şu şekilde:

Erkekler:

1. - Şehit Sercan Yılmaz Ortaokulu

2. - Uluğ Bey Ortaokulu

3. - Mehmet Adil İkiz Ortaokulu

4. - DSİ Baraj Ortaokulu

Kızlar:

1. - 2 Haziran Ortaokulu

2. - Yıldırım Beyazıt Ortaokulu

3. - Etekli Erkeğin Şehit Fatih Yılmaz Ortaokulu

4. - Meryem-Abdurrahim Gizer Ortaokulu