15 Temmuz Şehit, Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu ve 15 Temmuz Konfederasyonu Genel Başkanı Mefahir Olcay, Bingöl'de bir şehit yakını Tahir Gümren'e ettiği küfürler ile tüm şehit ailelerinin ve yakınlarının tepkisini alan İYİ Partili malum kişinin acilen siyasetten uzaklaşması ve istifa etmesi gerekiyor dedi.
15 Temmuz Şehit, Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu ve 15 Temmuz Konfederasyonu Genel Başkanı Mefahir Olcay, Bizim değerlerimizde şehidin yeri farklıdır, kadınların yeri çok çok farklıdır. Kalkıp da bir şehidimizin yakınına, bacısına bu şekilde küfretmeyi değerlerimiz itibariyle asla kabul edemeyiz. Bu ahlaksız müptezel adam gereğini yapmalı ve milletin olan vekillikten istifa etmelidir. dedi.
Milletin emanetini ve vekaletini, TBMM'de yapmaya çalışan Gazi Meclis'in de bizim duygu ve düşüncelerimiz gibi hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz şeklinde sözlerine devam eden 15 Temmuz Şehit, Gazi Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu ve 15 Temmuz Konfederasyonu Genel Başkanı Mefahir Olcay, ''Milletimizin ırzını, namusunu korumakla mükellef olan bir kişinin, siyasi tarihimizde eşine rastlanmayan böyle menfur ve galiz bir küfürle şehidimizi, bacısını ve bütün milletimizi rencide etmesi kabul edilemez. Bunun için adını bile zikretmek istemediğimiz o malum kişinin partideki görevinden istifa etmesi yetmez, milletin vekilliğinden de acilen istifa etmelidir'' şeklinde konuştu.