Adana'da daha önce kedisini arabayla ezen kişilerle tartışan Kadir Çolak, yolda karşılaştığı otomobil sahibi ve arkadaşları tarafından linç edilmek isterken polis tarafından kurtarıldı.

Merkez Seyhan ilçesi Kocavezir Mahallesi'nde iddiaya göre, Kadir Çolak'ın 2 yıldır beslediği kedisi bir süre önce evinin önünde geri geri gelen aracın altında kalarak telef oldu. Çolak ile otomobil sahipleri arasında tartışma çıktı. O sırada olay yerinde trafik polisi olduğu için tartışma büyümeden bitti.
Bugün öğle saatlerinde Kadir Çolak ile otomobil sahipleri Obalar Caddesi'nde karşılaştı. Kedinin telef olduğu yerin 20 metre yakınında Çolak, linç etmek istendi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Havaya ateş açan polis, kavgayı biber gazı sıkarak dağıttı. Linç edilmekten kurtarılan Çolak, hastaneye kaldırıldı. Bu sırada olay yerine gelen anne Fatma Çolak ambulansa sarılarak, oğluna, "Bunlar bizim kedimizi ezdi, biz şikayetçi olmadık ama her gün evimizi bastılar. Ben oğluma evden çıkma dedim ama beni dinlemedi" diyerek olaya tepki gösterdi. Kavgaya karışanlardan bir kısı kaçarken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.