ÇYDD Çukurova 'Tarımda Çalışan Çocuk İşçileri'nin yanında 

Sibel Özgümüş başkanlığındaki Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şubesi "Tarımda Çalışan Çocuk İşçiliği"ni ele alarak çocukların kaldığı çalıştığı alanları ziyaret etti. 

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

ÇYDD Çukurova Şubesi "Tarımda Çalışan Çocuk İşçiliği"ile ilgili durum tespiti ve iyileştirme çalışmaları planlamaları için Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Lale Platin,Mango Firmasından Esther Mora Galbis,Blanca Muntadas ve İhsan İznebioğlu ile birlikte Adana Köylüoğlu mevkiinde bulunan çadır alanlarında saha çalışması yaptı.

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve yol görseli olabilir

ÇYDD Çukurova Şubesi Başkanı  Sibel Özgümüş,  tarlada çalıştırılarak en temel haklarından mahrum edilen çocukları kurtarılması gerektiğini ifade etti.   'Çocuk İşçiliği kabul edilemez' diyen Başkan Özgümüş,  "Çocuklarımıza  taşıyamayacakları sorumluluklar veriliyor. Bu durum yaşama ve gelişme haklarından yoksun bırakır. Eğitimlerini engeller, sağlıklarını bozar" dedi. 

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

 

Sibel Özgümüş ayrıca çalışmalarına gönüllü olarak destek veren İhsan İznebioğlu'na ve bilgilerini güncelleyen kalkınma atölyesi kooperatifine teşekkür etti.