Pozantı Belediye Başkanı Mahmut Sami Baysal, ilçede ceviz yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla Adana Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında hemşehrilerine 6 bin 500 adet aşılı ceviz fidanı dağıttı. Başkan Baysal, Pozantı iklimine uygun ceviz fidanlarının yaygınlaşmasıyla yöre halkının önemli ekonomik kazanç sağlayacağını belirtti.


Adana Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Pozantı Belediyesi’nin işbirliğinde yürütülen projede 6 bin 500 adet Fernor ve Chandler cinsi sertifikalı ceviz fidanlarının dağıtımı Kamışlı Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
Ceviz fidanlarının ücretsiz dağıtımına katılıp, hemşehrilerinin sevincini paylaşan Başkan Mahmut Sami Baysal, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü ile uyum içinde yürüttüğümüz hizmetler arasında hemşehrilerimize ceviz fidanı desteği de sunuyoruz. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Kırsalda yerinde kalkınma hedefiyle köylümüzü desteklemeyi elbirliğiyle sürdüreceğiz. ” dedi. 
Fidan dağıtımı sırasında dikim ve budama yöntemleri konularında bilgilendirilen Kamışlı sakinleri, Başkan Mahmut Sami Baysal ve Başkan Hüseyin Sözlü’ye Pozantı’ya yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.