AK Parti önceki dönem il başkan yardımcısı işadamı Murtaza Kılçık, Sarıçam’ın köy statüsünden kurtulamadığını bu bölgenin ciddi bir şekilde hizmete ihtiyacı olduğunu belirterek, “Biz burayı özlenen hayal edilen bir ilçe haline getireceğiz” dedi.
Ak Parti’den Sarıçam Belediyesine talip olan Adana Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı MÜSİAD Yönetim kurulu üyesi Murtaza Kılçık, seçim çalışmaları kapsamında Çukurova Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

"SARÇAM YAŞANILACAK HALE GETİRECEĞİZ"

Ziyarette Başkan Cafer Esendemir ile görüşen AK Partili Kılçık, Sarıçam’a yapmayı planladığı projelerinin bazlarını anlattı. Kılçık; “Biz Sarıçam’ı nasıl hareketli hale getirmenin çalışması içerisindeyiz. Buraya emek lazım. Çarşı kültürü lazım. Çocukların oynayacağı büyüklerin dinleneceği alanlar lazım. Kısacası buraya vizyon ve öncelik lazım” diye konuştu. Özellikle 5 yıldır Sarıçam’a doğru dürüst hizmet yapılmadığını ifade eden Murtaza Kılçık;
“Sarıçam’ı yaşanacak hale getirmek için öncelikle o bölgeye insana yatırım lazım. İstihdam ve hizmet lazım. Bunu da hükümetimizin desteğiyle yapabilecek güçteyiz” dedi.

ÇÖPLÜKTEN CİDDİ GELİR ELDE EDİLEBİLİR

Bin 100 dönüm arazi içerisinde yer alan çöplük alanının taşınması gerektiğini belirten Kılçık konuşmasına şöyle devam etti.
“Çöplük alanı daha uygun bir yere taşınması halinde imara açılarak burası kıymetlenir ve buradan çok ciddi gelir elde edilebiliriz. Ayrıca sosyal projeler kapsamında ev hanımları hem kendilerine hem de ekonomiye katkısı sağlanabilir. Bunun üzerinde de planlı çalışmalarımız var.”
ÇGC Başkanı Cafer Esendemir’de doğasıyla mükemmel olan Sarıçam’ın istikbalinin yüksel bir ilçe olduğunu dikkat çekti. Esendemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Murtaza Kılçık seçimde çalışmalarında başarı diledi.