ÇAĞ Üniversitesi Öğretim Görevlisi Rana Rudvan, okulda öğrencilerinin eğitim-öğretimine katkı sağlamanın yanı sıra kendisinin besteleyip, seslendirdiği ve klibini çektirdiği şarkılarıyla sosyal medyada tüm çocuklara öğreticilik üstleniyor.
Çukurova Üniversitesi'nde Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olup, yüksek lisansını tamamladıktan sonra doktorasını sürdürürken Çağ Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak göreve başlayan Rana Rudvan, okuldaki eğitimciliğinin yanı sıra sosyal medyada da çocuklara öğreticilik görevini üstleniyor. Rudvan, telli çalgılar ailesine ait bir enstrüman olan 'ukulele' ile şarkılarını kendisi seslendiriyor. Aynı zamanda şarkılarına klipler de çektiren Rudvan, sosyal medyada da çocukları şenlendiriyor. Rudvan'ın kendisinin yazıp, besteleyip, seslendirdiği şarkılar, sosyal medyada yoğun ilgi görüyor.

Şarkılarıyla hem eğitiyor hem öğretiyor

EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Kaleme aldığı 'Müzisyen Çocuklar: Şarkılı Bütünleştirişmiş Etkinlikli Müzik Eğitimi' adlı kitabını da sevenleriyle buluşturan Rudvan, "Bir taraftan kendi öğrencilerimin gelişimine katkı sağlamaya çalışırken diğer taraftan da sosyal medyada çocuklara ulaşmaya çalışıyorum. Böylece çocuklara şarkılar eşliğinde eğitim ve öğretimi eğlenceli hale getiriyorum. Her şey çocuklar için" dedi.