Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle geçmişte hüküm giyen Sedat Peker bugün yayınladığı 8. videosunda Berat Albayrak'la ilgili bir iddiada bulundu. Peker, "Berat Albayrak nerede biliyor musunuz? Hep arıyorsunuz ya. Murat Sancak'ın evi var Hadımköy Beylikdüzü taraflarında, orada kalıyor. Beraberler" ifadelerini kullandı. Peker'in Berat Albayrak iddiasına sosyal medya hesabından yanıt veren Murat Sancak ise "Evime hiç bir zaman gelmedi, gelse başımın üstünde yeri var" dedi.

Hakkında organize suç örgütü liderliğinden yakalama kararı bulunan Sedat Peker "Fırtınalarla Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarla Yıkılmazlar" başlığıyla yayımladığı 8. videosunda eski Hazine ve Maliye Bakanı için "Berat Albayrak nerede biliyor musunuz? Hep arıyorsunuz ya. Murat Sancak'ın evi var Hadımköy Beylikdüzü taraflarında, orada kalıyor. Beraberler" ifadelerini kullandı.

"O KİŞİNİN TABİRİYLE TELEFON SİNYALİNDEN BAKILABİLİR"

Murat Sancak da bu iddialara Twitter hesabından yanıt verdi. Sancak şunları yazdı:
"Berat Albayrak'ın saklanmaya ihtiyaç duyacak bir durumu yok. Ayrıca o kişinin tabiriyle telefon sinyalinden bakılabilir evime hiç bir zaman gelmedi, gelse başımın üstünde yeri var, ağırlamaktan şeref duyarım."

ekran-alintisi-001.pngekran-alintisi.png

Murat Sancak kimdir

1970 Siirt doğumlu Murat Sancak İş insanı aynı zamanda Adana Demirspor Bşkanı.

Ethem Sancak'ın kuzenidir.

MT Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmaktadır.

2014-2017 yılları arasında Star Medya'nın başkanlığını yürütmüştür.O tarihlerde kuzeni Ethem Sancak Star Medya'nın patronuydu.

2018 yılında olağanüstü kongre sonucunda Adana Demirspor başkanlığına seçilmiştir ve görevine devam etmektedir.[2] 2020-21 sezonu, TFF 1. lig'de takımın mevcut başkanı iken, Adana Demirspor Süper Lig'e 1. olarak yükselmiştir. Evli ve 6 çocuk babasıdır.