ŞEVKİN BAŞARILAR DİLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, TFF 1. Lig’de mücadele ederken Süper Lig’e yükselme yolunda önemli bir adım atan Adana Demirspor’a başarılar diledi.
Play-Off karşılaşmaları oynamaya hak kazanan Mavi-Lacivertli ekibin 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü Adana 5 Ocak Stadyumu’nda Hatayspor’la ilk maçına çıkacağını anımsatan Dr. Şevkin, Adanalı sporseverlerin tribünleri dolduracağına inandığını kaydetti.
Maç günü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çalışmaları kapsamında Ankara’da bulunacağını ancak aklının ve kalbinin Adana’da olacağını ifade eden Dr. Şevkin, Adana Demirspor’un Play-Off’taki ilk maçında önemli bir galibiyet alarak 26 Mayıs Pazar günü deplasmanda oynayacağı ikinci Hatay maçına avantajlı çıkmasını diledi.
Dr. Şevkin, Play-Off maçları sonrasında Adana Demirspor’un uzun süren Süper Lig hasretine son vermesi halinde Adana’daki sportif ve ekonomik hareketliliğin büyük bir ivme kazanacağını vurguladı. CHP Adana Milletvekili Dr. Şevkin, Mavi-Lacivertli ekibin Süper Lig’e çok yakışacağını sözlerine ekledi.

BAŞKAN KOCAİSPİR ; 'HASRET SON BULSUN'

Bu arada Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Adana'mızın güzide takımı Adana Demirspor'un yılların özlemine son vererek Süper lige çıkması gerektiğini belirtti. Adana Demirspor'un Türkiye'de bir çok süper lig takımlarından daha fazla seyircisi olduğunu belirten Kocaispir '' 22 Mayıs Çarşamba günü saat 21.00'de Hatayspor ile yapılacak olan play-off ilk maçında tüm kalbimizle takımımızın yanında olacağız. Müsabakanın her şeyden önce dostça geçmesini temenni ediyorum. Umarım kazanan Adana olur.'' dedi.
Adana Demirspor’un şampiyon olması için bütün Adanalı vatandaşların takıma destek olması gerektiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir 'Adanamızın köklü spor kulüplerinden olan Adana Demirspor ve Adanaspor'un eski parlak günlerine tekrar dönmesi Adana'ya da büyük bir ekonomik canlılık getirecektir. Adana, spor alanında potansiyeli olan bir şehir. En azından 1 süper lig ekibi ile temsil edilirse Adana'nın kalkınmasına ve tanıtılmasına olumlu katkı sağlayacaktır. Bunun için 22 Mayıs Çarşamba günü saat 21.00'de yapılacak olan ilk maçta başarılı bir sonuç alması bütün Adanalıları mutlu edecektir.' şeklinde konuştu.
Yüreğir Belediyesi olarak sporun ve sporcunun her zaman yanında olacaklarını belirten Başkan Kocaispir 'Adana'da ve Yüreğir'de sporun gelişmesi ve kalkınması için özel çaba sarf edeceğiz. Gençlerimizi sokağın olumsuz koşullarından uzak tutmak için özellikle amatör spor kulüplerimize yeni spor sahaları yapacağız ve malzeme desteğinde bulunacağız.' dedi