Cumhuriyet’in 100. yılını geçtiğimiz günlerde görkemli bir törenle kutlayan Türkiye’de gözler iyiden iyiye yerel seçimlere çevrildi…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlarından adeta seferberlik istediği yerel seçim sürecinde İstanbul, Ankara ve Adana gibi illerde AK Parti’nin nasıl bir sınav vereceği merak ediliyor.
Güney’in incisi Adana’da kentin lokomotif belediyesi olan Seyhan’ı da Erdoğan ve A Takımı’nın son derece yakından takip ettiği biliniyor.
Ankara merkezli çalışmalar devam ederken diğer yandan Seyhan’da AK Parti’nin adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Mehmet Tanrıöver de bir an olsun sahayı boş bırakmıyor. Adana ekonomisine yön veren Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimi de Seyhan’da Tanrıöver’i destekleyeceklerini duyurdu.

Seyhan iş dünyası da ‘Mehmet Tanrıöver’ dedi

Adanalıların yakından tanıdığı bir isim

Oda başkanlarının açık bir şekilde desteklediği ve kazanması halinde Mehmet Tanrıöver’in yol haritasına her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını belirtti.
Adana’da ‘kenti ve ilçeyi çok iyi bilen bir aday’ zorunluluğu olması nedeniyle Mehmet Tanrıöver isminde birleşen ekonomi kurmayları Seyhan’ı ancak böyle bir ismin toparlayabileceği görüşünde.
Bilindiği üzere uzun Mehmet Tanrıöven, SSK Adana İl Müdürlüğü’nde memur ve şef olarak görev yaptıktan sonra İmamoğlu Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulundu.
Malatya ve Adana’da Sanayi Ticaret İl Müdür Yardımcılığı yaptı ve adından da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Adana Ticaret İl Müdürlüğü’nde Ticaret Şube Müdürü olarak göreve başladı.
Tanrıöver, aynı zamanda Memur-Sen Teşkilat Başkanı ve Büro Memur-Sen Adana Şube Başkanı olarak görevlerini başarıyla sürdürüyor.