‘YETER Kİ ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLSÜN’

Seyhan Belediyesi’nin “Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla ilçenin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocuklara yönelik düzenlediği etkinliklerde çocuklar unutamayacakları güzellikte anılar biriktirdi. Başkan Akif Kemal Akay’ın da katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar kitap okudu, fidan dikti, keyifli ve öğretici oyunlar oynadı, spor etkinliklerine katılıp, tiyatro izledi.

Resim önizlemesi

Çocukların da diğer bireyler gibi haklara sahip olduğunu dile getiren Başkan Akay, “Çocuklar geleceğimizin teminatıdır. Tüm çocuklarımızın eşit sağlık, yaşam, eğitim ve barınma hakkına sahip olduğu; daha çağdaş ve daha güvenli bir dünyada yaşayabilmeleri için mücadele etmeye devam ediyoruz. Seyhan Belediyesi olarak çocukların yüzünün gülmesi, unutamayacakları güzellikle bir çocukluk yaşayabilmeleri için görevimizin başındayız” dedi.

Resim önizlemesi

BİR HAFTA SÜREN ETKİNLİK DİZİSİ

Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dünya Çocuk Hakları Günü” dolayısıyla dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocuklara yönelik bir hafta süren etkinlik programı düzenledi.

Resim önizlemesi

ÇADIRLARDA YAŞAYAN ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU

Başkan Akay’ın da katıldığı Zeytinli Mahallesindeki ilk etkinlikte Gezici Bilgi Evi Otobüsü ile çadırlarda yaşayan geçici tarım işçilerinin çocuklarına 2 binin üzerinde kitap ve internet bağlantısı hizmeti sunuldu. Kitap okuma etkinliği ile çocuklar okumaya teşvik edilirken, çocukların mutluluğu armağan edilen oyuncaklar ve balonlarla arttı.

Resim önizlemesi

ÇOCUKLAR ETKİNLİKLERDE MUTLU ANILAR BİRİKTİRDİ

Çaputçu, Köylüoğlu, Karakuyu ve Zeytinli mahallesindeki diğer etkinliklerde palyaço gösterileri, yüz boyama gibi eğlenceli aktivitelerle çocuklar mutlu anılar biriktirdi.

Resim önizlemesi

FİDANLAR AĞACA, AĞAÇLAR ORMANA

Çocuklara doğa sevgisinin aşılanmasına yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikte ise Başkan Akay, Bilgi Evi öğrencileriyle birlikte “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mercan Hatıra Ormanına” çam fidanı dikti.

Resim önizlemesi

ÇOCUK OYUNLARI, SPOR ETKİNLİKLERİ

Çocuklar, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde de hafta boyunca "Bilge Dede'nin Kütüphanesi", “Neşeli Orman” adlı çocuk oyunları izleyip, katıldıkları farklı spor etkinlikleriyle şenlik havasında bir hafta geçirdiler.

Resim önizlemesi

SEVGİ EVLERİNDEKİ ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Adana Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklar da unutulmadı. Sevgi Evlerinde düzenlenen ve Başkan Akay’ın da katıldığı etkinliklerde çocuklar eğlenceli, öğretici oyunlar oynayıp, çocuk yogası yaptı.

Resim önizlemesi

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU HER ŞEYİN ÖTESİNDE

Çocukların geleceğin teminatı olduğunu dile getiren Başkan Akif Kemal Akay, tüm çocuklarımızın eşit sağlık, yaşam, eğitim ve barınma hakkına sahip olduğunun altını çizdi. Akay, “Çocuklarımızın daha çağdaş ve daha güvenli bir dünyada yaşayabilmeleri için mücadele etmeye devam ediyoruz. Bizim için çocukların mutluluğu her şeyin ötesinde. Seyhan Belediyesi olarak çocukların yüzünün gülmesi, unutamayacakları güzellikle bir çocukluk yaşayabilmeleri için görevimizin başındayız ” diye konuştu.

Resim önizlemesi