Olay, 25 Kasım'da merkez Yüreğir ilçesi Yeşilbağlar Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre; R.S. ile arkadaşı B.D.,sokakta yürüyen B. İ.'nin önü keserek gasp etmeye çalıştı. Yaşanan arbedede B.İ.'yi gasp edemeyen şüpheliler, yanlarında bulunan tabancayla havaya 2 el ateş ederek bölgeden kaçtı.

Silahla bisiklet ve telefon gasp eden iki şüpheli tutuklandı - Halk Ana  Haber

Şüpheliler bir süre sonra park halinde bulunan bir bisikleti çalarak yollarında devam etti. Gasp girişiminden yaklaşık bir saat sonra Anadolu Mahallesi'ne giden 2 şüpheli yüzlerine cerrahi maske takıp başını kapüşonla kapatarak bu kez de bisiklet süren A.H.'nin önünü kesti. Şüphelilerden B.D., silah dayayarak ölümle tehdit ettiği A.H.'nin bisikletini ve cep telefonunu çalıp kaçtı. Mağdurlardan A.H., polise giderek şikayetçi oldu.

Silahla bisiklet ve telefon gasp eden iki şüpheli tutuklandı - Halk Ana  Haber

Şikayet üzere İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.Polis, gaspın gerçekleştiği yerde bulunan güvenlik kameralarını tek tek inceleyerek şüphelilerden 'mala zarar verme' suçundan kaydı bulunan B.D.'nin kimliğini tespit etti. Düzenlenen baskınla Yeşilbağlar Mahallesi'nde gözaltına alınan B.D.'nin verdiği bilgiler doğrultusunda şüpheli R.S.'de yakalandı. Gasp ekipleri, zanlıların çaldığı telefon ve bisikletleri de ele geçirdi. Sorgusunda suçu itiraf edenşüpheliler, sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Silahla Bisiklet Ve Telefon Gasp Eden Iki Şüpheli Tutuklandı - Adana