“SÖZ ANNELERDE” PROJESİ KAPSAMINDA VALİ ELBAN’A ZİYARET

Bağımlılıkla mücadele amacıyla hayata geçirilen “Söz Annelerde” projesi kapsamında, toplum gönüllüsü ve aktivist Aynur Karabulut, aile rehberi Duriye Özlü ve bağımlı annesi Leyla Doymaz; Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Vali Elban, İçişleri Bakanlığınca desteklenen “Söz Annelerde” projesi ile annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüldüğünü ve bu sayede uyuşturucu ile mücadelede çok önemli aşamalar kaydedileceğini söyledi.
Projede emeği geçenlere teşekkür eden Vali Elban, “Çocukları, gençleri bağımlılık yaratan maddelerden korumak toplumun her kesimiyle topyekûn bir şekilde yürütülecek bir mücadele ile mümkün. Bu hususta hepimize önemli görevler düşerken annelerimizden de çocuklarının davranışlarını gözlemlemelerini, olumsuz bir durum hissettiklerinde yetkili makamlara ulaşmalarını bekliyoruz. Sonsuz sevgileriyle her daim evlatlarının yanında olan annelerimizin feraseti, mücadelemize güç katacaktır.” dedi.
Geleceğimizi tehdit eden bağımlılık konusunda asla taviz vermeyeceklerini dile getiren Vali Elban, daha sağlam temeller üzerine kurulu sağlıklı bir nesil yetiştirmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.