TSYD Yönetim  Kurulu Başkan Karalar’ı ziyaret etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Yönetim Kurulu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı makamında ziyaret ederek Adana sporu hakkında fikir alış –verişinde bulundu.

Resim önizlemesi

TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer, Asbaşkan Adnan Poyraz ve Engin Kanber, Sayman Şehmus Baysal, Şube Sekreteri Akif Özdemir, Yönetim Kurulu üyelerinden Hakan Köker ve Doğan Gülbasar ile Şube Müdürü Mehmet Önal’ın  yer aldığı ziyarette, Başkan Karalar, Başkan Hoşfikirer’i yeni görevinden dolayı kutlarken, “Hoşfikirer ismini duyunca bir anda duygulandım. Ali Ağabey’in Adana’ya yaptıkları unutulmaz” diyerek samimi bir ortam yaratırken, Adana sporunun dünü, bugünü ve yarını için Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin önemli bir kurum olduğunu söyledi. Başkan Karalar, Beşiktaş ve Adana Demirspor taraftarı olduğunu belirtirken, “Ancak, Adanaspor’a da en az Demirspor kadar yakınım. Desteğimiz, her iki kulübe de eşit. Son Demirspor –Trabzonspor karşılaşmasında hakemin yaptıkları ortada. Ben bile tribünde çıldırdım. Trabzonspor’un Demirspor’u yenmesi anlayışla karşılanabilir. Ama, burada hakem baş faktör olmamalı. 2. Dakikada penaltıyı verdi, takımın gardı düştü “ dedi.

Resim önizlemesi

TSYD Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer de, Başkan Karalar’ın Adana’ya büyük hizmetler verdiğini ve her zaman sporun yanında olduğuna dikkat çekerken, “Evet. Demirspor –Trabzonspor maçında hakem belirleyici oldu. Bırakın, futbolcular sahada mücadeleleriyle maçın sonucunu tayin etsin: Bir hakem böyle yapmamalı” diye konuştu..

SPOR MÜZESİ

Başkan Hoşfikirer, Adana’nın sporun her kademesinde  çok büyük isimler çıkardığına dikkat çekerken, bu konuda tek eksiğin bir spor müzesinin olmaması olduğunu belirtti, “Başkanımıza spor müzesi konusunda TSYD olarak yönetimimizle birlikte öneri sunduk. Tüm branşlarda başarılı olmuş, maziye geçmiş isimleri aynı çatı altında toplamak istiyoruz. Bu konuda TSYD Tesisleri’nin yanına bir spor müzesi yapılmalı.  Bu gerçekleşirse  Adana’nın spordaki tarihi de sonsuza kadar korunur. Bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

Başkan Karalar, Hoşfikirer’in önerisinin oldukça makul olduğunu belirtirken, spor müzesi konusunda yeşil ışık yaktı. En kısa sürede yetkililere talimat vereceğini belirten Başkan Karalar, “Spor müzesi tabi ki olabilir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Bazı şeyleri birlikte başaracağız. Bu da onlardan birisi olabilir” diye konuştu.