TESK tarafından hazırlatılarak, 2017 yılı sonu itibariyle dağıtılmak Türkiye'deki 81 kente gönderilen TESK Kart'a Adana'da da yoğun bir ilgi gösterildiği belirtildi. Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, esnaf ve sanatkarlara akaryakıttan sağlığa, eğitimden konfeksiyon alışverişlerine kadar pek çok kalemde büyük indirim imkanı sağlayan TESK Kart uygulamasına Adana'da gösterilen yoğun ilgiden dolayı üyelerine teşekkür etti.

TESK Kart’ın sunduğu imkanların öğrenilmeye başlanmasıyla birlikte, ilginin de yoğunlaştığına dikkati çeken Başkan Sözütek, “'TESK Kart' ile aktif esnaf ve sanatkarlarımız, akaryakıttan, gıdaya, sağlıktan eğitime kadar birçok alanda indirimli alışveriş yapabileceklerdir.Hiçbir bedel ödenmeden sahip olunan TESK Kart’tan Adana ESOB'a bağlı tüm oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile odalara üye esnaf ve sanatkarlarımızda faydalanabilirler. Anlaşmalı mağazalarda geçerli kart sayesinde örneğin akaryakıtta %8, sağlıkta %25, sinemada %50 veya giyim sektöründe %15’lere varan indirimlerden faydalanabiliyor. Bu şekilde esnaflarımız hem aile bütçelerine, hem de işyeri bütçelerine katkı sağlayabiliyorlar” dedi.

1 Aralık 2017'den itibaren aktif olan TESK Kart kapsamına giren tüm mağazaların listesinin TESK’in internet sayfasında yer aldığını belirten Başkan Sözütek, “Örneğin Lukoil gibi anlaşmalı istasyonlarda, akaryakıt alınca mazotta yüzde 8, benzinde yüzde 6 indirim uygulanıyor. Anlaşmalı birçok hastanelerde yüzde 25, eğitimde yüzde 10, mağazalarda da kart sayesinde yüzde 15'e varan indirimden faydalanabiliyoruz. Bu kredi kartı değil, indirim kartıdır. Bu kartın sahibi ve ailesi de Türkiye'nin her yerinde anlaşmalı kuruluşlarda bu indirimlerden faydalanabilecektir. Biz Birlik olarak kurumumuza gelerek işlem yaptıran ve isteyen aktif her esnafımıza TESK Kart hediye ediyoruz. Ayrıca, odalarımızdan gelen talebe göre de elimizdeki stok oranında TESK Kart teslimi yapıyoruz” diye konuştu.