Egemen Gazetesi sahibi gazeteci Hakan Denizli’nin uğradığı silahlı saldırı sonucunda yaralanması ile ilgili olarak gözaltına alınan biri tetikçi 4 sanık tutuklanarak cezaevine konuldu.
Bilindiği üzere cinayet bürosu ekipleri, yürüttükleri titiz çalışma sonucu tetikçi Tuncay Alparslan ile (24), olay sırasında motosikleti kullanan Sezer Özeral, arabulucu Ersin E. ve azmettirici olduğu ileri sürülen Veysi C’yi tek tek gözaltına aldı.

“Maaş Kartı ve Büfe Sözü Verildi..”
Polis saldırıdan sonra zanlıların kaçış güzergahını çok yönlü olarak çıkartıp bu yerlerdeki güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yaklaşık 43 güvenlik kamerasının saatler süren kayıtları saniye saniye izlenerek gazeteciyi vuran şahsın Tuncay A. (24) olduğu, motosikleti ise Sezer Ö.'nün kullandığı belirlendi.

gazeteci Hakan Denizli silahlı saldırganlar ile ilgili görsel sonucu
Polis zanlıları yakalamak çok sayıda adrese baskın düzenledi. Yapılan baskınlar sonucunda yakalanacağını anlayan gazeteciyi vuran zanlı Tuncay Alparslan silahıyla birlikte polise teslim olmak zorunda kaldı.
Ardından saldırıda motosikleti kullanan zanlı Sezer Özeral, azmettirici Veysi C. ve aracı Ersin E. de gözaltına alındı.
Gazeteci Hakan Denizli’yi silahla yaralayan Tuncay Alparslan emniyette sorgulandı.

 Tetilçiye 7 bin 200 lira nakit para ödediler

Saldırganın ifadesinde, “Olay sonrası Veysi C., poliste ve adliyede kişisel husumet şeklinde ifade vermemi istedi.. Ancak ben gerçekten Hakan Denizli’yi tanımıyordum ve hiçbir husumetim yoktu. Ayrıca bu kişi bana bir bankamatik maaş kartı, bici bici tezgahı veya bir büfe yeri sözü verdi. Şimdiye kadar da 7 bin 200 lira nakit para ödediler..” dediği ileri sürüldü.