Milli takımımızın dün gece İzlanda ile 0-0 berabere kalarak Euro 2020 finallerine katılmaya hak kazanmasının ardından gecenin en provokatif paylaşımı eski milli hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar’dan geldi. Çakar, “Türk milleti kebapçı Selahattin beye minnettardır” diyerek, Milli Takımlar Teknik Direktörlüğüne Fatih Terim’in yerine Şenol Güneş’in gelmesine atıfta bulundu.
Türkiye’nin Euro 2020’ye katılma başarısını bu olaya bağlayan Ahmet Çakar’a Twitter’dan olumsuz-olumlu tepki yağdı.

“Türk Milleti Kebapçı Selahattin Beye Minnettardır” ile ilgili görsel sonucu

NE OLMUŞTU ?

İzmir’in Çeşme ilçesinde 15 Temmuz 2017’de Yüzevler Kebapçısı Selahattin Aydoğdu, dönemin A Milli Futbol Teknik Direktörü Terim ile kendi restoranında tartışmış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Terim'in Aydoğdu'yu darbettiği, eğlence merkezinin sahibi E.Ö'nün ise P.Z.Ç'ye hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddia edilmişti.
Aydoğdu'yu darbettiği iddiasıyla 'basit yaralama' suçundan hakkında dava açılan Fatih Terim'e 3 bin lira para cezası verilmiş, 'hakaret' suçundan hakkında beraat kararı verilen sanık E.Ö. hakkında ise 'tehdit' suçundan 720 lira adli para cezasına hükmedilmişti.
Olayın ardından gazetecilere açıklama yapan Aydoğdu hakkında, Terim'e ait kişisel bilgileri hukuka aykırı olarak elde ettiği ve basın mensuplarına verdiği, tehdit ve hakarette bulunduğu suçlamalarıyla iki ayrı dava açılmıştı.