Hayırsever İş Adamı Şaban Üçgül ve Kardeşlerinin Katkılarıyla 2014/15 yılında eğitime başlayan ŞABAN ÜÇGÜL ve KARDEŞLER MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ bu yıl altıncı mezunlarını verdi. Üçgül Ailesi okulun altıncı mezun vermesi neticesinde gurur dolu gün yaşadı.

ŞABAN ÜÇGÜL ve KARDEŞLER MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİSİNDE Düzenlenen törende konuşan Hayırsever İş Adamı Şaban Üçgül, Bu sene okuldan mezun olan Üniversite sınavını kazanan öğrencilere müjde verdi. ŞABAN ÜÇGÜL ve KARDEŞLER MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ’den üniversite kazanan öğrencilere BURS sözünü vererek öğrenci ve idarecileri sevindirdi.

Üçgül ailesi örnek oldu!

ÜÇGÜLDEN BURS MÜJDESİ

Hayırsever İş Adamı Şaban Üçgül, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Pandemi sürecinin verdiği sıkıntı ve sorunlara rağmen mezun olan 113 öğrencimizden 31 tanesi (% 36,5 başarı) Üniversite kazanarak ailelerini, öğretmenlerini bizleri mutlu ettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, bundan sonraki eğitim - öğretim hayatlarında üstün başarılar diliyorum. Bu öğrencilerimize de burs sözü veriyorum.”

TOPLUMU YÜKSELTEN- YOKSULLAŞTIRAN EĞİTİMDİR

İş Adamı Üçgül; toplantıya iştirak eden Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Şaban Üçgül ve Kardeşleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri, Öğrencilerine yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;

“Bugün burada toplanma sebebimiz geleceğimiz, gözbebeğimiz olan siz kıymetli öğrencilerimizin sınav başarılarına ve sevinçlerine ortak olmaktır. Öncelikle sevincinizi bizlerle paylaştığınız ve bu mutluluğa bizleri de ortak ettiğiniz için kendim ve ailem adına hepinize ayrı ayrı teşekkür eder; Ayrıca geleceğiniz için bu ilk adımınızdan sonraki geriye kalan tüm hayallerinizi de aynı başarıyla gerçekleştirmenizi canı gönülden dileriz. Eğitim ve öğretimde amaç, gençlerimizi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek, onları en iyi şekilde hayata hazırlamaktır. Eğitim ailede başlar çevre katkı sağlar okul başarıyı tamamlar. Bir ulusu yüksek bir toplum olarak yaşatan da, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Öyleyse ülkemizin geleceği, siz gençlerin elindedir. Ulusal varlığımızı onurlu bir şekilde devam ettirecek nesiller de okullarda, öğretmenlerin ellerinde yeşerecektir. Başta öğretmenlerimize ve siz öğrencilerimize çok büyük görevler düşmektedir. Ancak şu da var ki, öğrenmeye kapalı, okulu boş vermiş bir öğrenci için öğretmen de pek bir şey yapamaz. Sizlerden istediğimiz; düşünen, araştıran, sınıf içinde ve sosyal faaliyetlerde aktif, öğretmenlerinizle uyumlu öğrenciler olmanızdır. İnanıyorum ki, veli-öğrenci ve öğretmen, işbirliği içinde olurlarsa uzaktan eğitimle birlikte problemler büyük ölçüde çözülür.”

BİLGELİK BİLGİYE YETENEK BECERİYE BAĞLIDIR

Amacının, gençleri bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı bir şekilde yetiştirmek; olduğunu savunan Hayırsever İş Adama Şaban Üçgül, şöyle konuştu; “ Öğrencilerimizin, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır. Değerli öğretmenler, sevgili öğrenciler bildiğimiz gibi kıtalara yayıldığı için pandemik bir hastalık olarak kabul edilen; ülkemizi de etkisi altına alarak ve halen devam eden bu hastalık süreci elbette hepimizi etkiledi. Bu süreçte karamsar olmayıp, kendilerine inanarak sınavlarına çalışan ve kazanan öğrencilerimizi takdir ediyorum. Bilgelik bundan sonra ne yapılacağını, beceri bunun nasıl yapılacağını bilmektir. Erdem ise bunu yapmaktır. Tabii ki burada sizlerle birlikte değerli hocalarımıza da ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir. Onların da emeği sizlerde büyüktür. Bundan sonraki hayatınızda yapacağınız şeylerin, yapabileceklerinizi engellemesine izin vermeyin. Bizler Üçgül Ailesi olarak sizlerin başarısıyla gurur duyduk. Bugün de yarın da ve her zaman sizlerle gurur duymaya devam edeceğiz. Bu vesile ile burada bulunan ve ülkemizin geleceğine yön verecek üniversiteyi kazanmış olan başta öğrencilerimizi öğretmenlerini ve velilerini gönülden tebrik ediyorum. Bu bağlamda da naçizane şahsiyetimin bir nebze faydası oldu ise de bunun gururunu taşıyorum. Siz öğrencilerden isteğimiz okuduğunuz ilimlerde en başarılı öğrenci olma yolunda gayret sarfetmeniz ülkemizin kalkınmasında rol oynayacak makam ve yerlere hakkaniyetle gelmeniz kalkınma yolunda fedakârlıkla çalışmanızdır. Benim tüm emelim budur. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize başarılar diler, tekrar bundan sonraki eğitim hayatınızın hayırlı olmasını temenni ederim.”

ÜÇGÜL AİLESİNE ŞÜKRANLARIMI BORÇ BİLİYORUM

Törende konuşan Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Koçer, ŞABAN ÜÇGÜL ve KARDEŞLER MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ’ni yaptıran okula her konuda destek veren Şaban Üçgül ve kardeşlerini tebrik ederek, Hayırsever İş Adamı Şaban Üçgül’e teşekkür plaketi verildi. Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Koçer, şöyle konuştu; “ Şaban bey şahsınız nezdinde Üçgül Ailesine Ceyhan’a kazandırılan eser için şükranlarımızı sunuyorum. İdealist görev aşkı emanete sahip çıkan Fatma Yenen hanımefendiye de teşekkürü bir borç biliyorum. Çocukların başarısı daim olsun.”


ŞABAN ÜÇGÜL ve KARDEŞLER MESLEKİ ve TEKNİK ANADOLU LİSESİ Okul Müdiresi Fatma Yenen, ise düzenlenen programda yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “ Şaban Üçgül ve kardeşlerini okulun yapılmasından bugüne kadar her zaman yanımızda gördük. Okulun bütün ihtiyaçlarının yanında oldukları gibi öğrencilerimizin de dertleri ve sıkıntılarının yanlarında oldular. Okulun etkinliklerinde, Kırtasiye ihtiyacında Şaban Üçgül ve Kardeşlerini her zaman yanımda gördük. Şimdi de öğrencilerimize burs vererek yanımızdalar. Yardımlarının devamını bekliyoruz. Aileye şükran borçluyuz. Sonsuz teşekkür ediyoruz. “

Düzenlenen toplantıda günün anısına toplu fotoğraf çekinilmesin ardından, Hayırsever iş Adama Şaban Üçgül’e günün anısına plaket takdim edildi. Daha sonra toplu fotoğraflar çekilmesinin ardından toplantı sona erdi.