Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Uludağ, mesajında “ Bir gün değil, her gün down sendromlu kardeşlerimizin yanındayız. Onların farkındayız ve daima yanlarında olmaya devam edeceğiz.' dedi.
Hayatın her alanında olduğu gibi engelli vatandaşlarımız için pozitif ayrımcılık yaparak hassasiyetle çalıştıklarını belirten Başkan Uludağ Sarıçam Belediyesi olarak, milliyetçi üretken belediyecilik anlayışıyla, sosyal desteklerle herkes için hizmet üretip, herkesin başkanı olmak adına çaba sarf ettiklerini belirtti.
Uludağ mesajında;“ Bugün 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü. Bizlerde Sarıçam Belediyesi olarak Down sendromlu bireylerimizin, toplumumuzun birer parçası olduklarını biliyoruz. Hayatımıza +1 değer katan down sendromlu kardeşlerimiz sosyal hayatımızın içerisindedirler. Onları, farklı değil +1 olarak yanımızda durduklarının farkındayız. Temennim odur ki bu yöndeki toplumsal farkındalığın daha da artmasıdır.” dedi.

Uludağ, ”Nevruz Bayramı’nı kutluyorum”

BAŞKAN ULUDAĞ’DAN “NEVRUZ”MESAJI

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Uludağ mesajında, Nevruz Bayramı'nın 5 bin yıllık Türk tarihine dayalı Orta Asya’dan Balkanlara uzanan oldukça geniş bir yelpazede birlik, beraberlik, kardeşlik ve barışın simgesi olan milli bir bayram olduğunu belirtti.
Açıklamasında nevruzun yeni başlangıçların, umudun, kardeşliğin, dayanışmanın sembolü olduğuna dikkati çeken Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ sözlerine şöyle devam etti: “ Her yönüyle Türk gelenek ve görenekleriyle zenginleşmiş ananevi ve temeli beş bin yıllık Türk tarihine dayalı milli bir bayramın adıdır Nevruz. Binlerce yıldır olduğu gibi, bundan sonra da gönülleri tutuşturan kültür ocağı olacaktır. Büyük Türk milletinin birliği ve dirliği en değerli hazinemizdir. Nevruzunda ifade ettiği gibi yeniden dirilişin ruhuna sımsıkı sarılarak, omuz omuza, bir arada yaşama duygumuzun daha da güçlenmesi ve birlik ve beraberlik duygumuzun daha da artması dileği ile tüm hemşerilerimin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.”dedi.