Vali Mahmut Demirtaş, Çukurova İlçesi’nde Beyazevler ve Mahfesığmaz Mahallelerinde Muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek, istek ve taleplerini dinledi.
Beyazevler Mahalle Muhtarlığı’nda Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, kamu kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ile vatandaşların olduğu buluşmada konuşan Vali Mahut Demirtaş, muhtarlar ve vatandaşlar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.


Vali Demirtaş, muhtarlar ve vatandaşların bölgede yaşanan asayiş olayları, kapalı pazar yeri, engellilerin toplu taşımada yaşadıkları sorunları ve toplu taşıma araçlarından yeteri kadar hizmet alamadıklarını ayrıca cadde üzerinde araçların kaldırımlara park etmesi gibi sorunları dinleyerek, taleplerin karşılanması konusunda gereken hassasiyeti göstereceklerini vurguladı.
Muhtarların, devlet ile vatandaş arasında köprü görevi gördüğüne işaret eden Vali Demirtaş, “Muhtarlarımız, bölgelerinde yaşanan sorunları ve talepleri bize ilettiğinde kamu ve yerel yönelicilerimiz ile birlikte ihtiyacı karşılayıp, vatandaşlarımızın daha mutlu bir ortamda yaşaması konusunda gece gündüz demeden hizmet ediyoruz” dedi.
Muhtarların ve vatandaşların tek tek taleplerini dile getirdiği ziyaret, Vali Mahmut Demirtaş'a teşekkür edilmesiyle son buldu.

VALİ DEMİRTAŞ, MAHFESIĞMAZ MAHALLESİ’NDE

Vali Mahmut Demirtaş, Beyazevler Mahallesi’ndeki muhtar ve vatandaş buluşmalarını Mahfesığmaz Mahallesi'nde sürdürdü.
Mahfesığmaz Mahallesi Muhtarı Kazım Tokköz ve vatandaşlardan, mahallenin sorunları hakkında bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, kendisine iletilen uyuşturucu kullanımı, semt pazarı dolayısıyla yayılan koku, anız yangınları, parklardaki elektrik kesintileri, taksici esnafınca dile getirilen “cep taksi durağı” ve engelli vatandaşların sorunlarını dinledi.
Muhtarlık binasında buluştuğu Mahfesığmaz Mahallesi sakinleri ile bundan sonra da bir araya gelmeye özen göstereceğini kaydeden Vali Demirtaş, bu buluşmaları gerçekleştirmekteki amaçlarının, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli talimatları vererek, vatandaşların günlük yaşamda karşılaştıkları sorunları çözmek olduğunu vurguladı ve dile getirilen talep ve beklentilerin takipçisi olacağını ifade etti.
Vali Mahmut Demirtaş'ın Mahfesığmaz Mahallesi Muhtarın Kazım Tokköz ve vatandaşlarla buluşması, mahalle sakinlerinin teşekkür mesajlarıyla son buldu.