Vali Mahmut Demirtaş, Pozantı ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen selle ilgili yapılan çalışmaları incelemek üzere ilçeye ziyaret gerçekleştirdi.İlk olarak Aşağıbelemedik Mahallesine giderek karayolu, köy yolu ve köprülerde yaşanan sel felaketi sonrası son durumu yerinde gören Vali Demirtaş, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Vali Demirtaş, Aşağı Belemedik Mahallesi ziyaretinden sonra taşkında zarar gören Karakışlakçı ve Aşçıbekirli Mahallelerini ziyaret etti.

Resim önizlemesi

Karakışlakçı ve Aşçıbekirli Mahallelerinde Muhtarlar Harun Tekin ve Bünyamin Ortaköylü tarafından karşılanan Vali Demirtaş, sel felaketinden dolayı mahallelerde bulunan derelerin taşması sonucu bozulan yol, menfez ve köprülerin onarım çalışmalarını denetledi.

Resim önizlemesi

Mahallelilere geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Mahmut Demirtaş, “Bizi sevindiren konu sel baskınında can kaybımızın olmaması. Karayolu, köy yolu ve köprülerde selden dolayı hasarlarımız var. Ekiplerimiz hiç ara vermeden çalışıyorlar. En kısa zamanda yollarımızı kullanır hale getirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kalıcı çözümler bulma noktasında da çalışmalarımızı hızla yapmaktayız.” diye konuştu.
İncelemeler sırasında Vali Mahmut Demirtaş’a Pozantı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan’ın yanı sıra ilgili diğer yetkililer eşlik etti.

Resim önizlemesi

VALİ DEMİRTAŞ, ESNAFI İHMAL ETMEDİ

Aşırı yağışlar sebebiyle Pozantı ilçesinde meydana gelen hasarları yerinde incelemek üzere ilçeyi ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, Pozantılı esnafı ziyaret etti. Vali Demirtaş, Pozantı Kaymakamı Muammer Sarıdoğan’ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında iş yerlerinde ziyaret ederek hal ve hatırlarını sorduğu esnafla bir müddet sohbet etti.

Resim önizlemesi

Pozantı esnafına gerçekleştirdiği ziyaret sırasında ‘‘Anadolu’muzun Ahilik geleneği anlayışıyla hareket eden, yardımsever olan, haksız kazançtan uzak duran ve başkasının hakkını da gözeten tüm esnafımıza bol kazançlar temenni ediyorum.” diyen Vali Demirtaş gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Pozantı esnafına teşekkür etti.

Resim önizlemesi