VALİ DEMİRTAŞ’TAN ASPET PREFORM ÜRETİM TESİSLERİNE ZİYARET

Vali Mahmut Demirtaş, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ile Adana’nın iş insanlarından Nevzat Aslan’ın sahibi olduğu Aspet Preform üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.

Resim önizlemesi
İnceleme ziyareti sırasında yapılan üretimler ve firmanın istihdam kapasitesi hakkında bilgiler alan Vali Demirtaş, firma sahibi Nevzat Aslan’a ekonomiye yaptıkları katkılar için teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi.
Ziyaret çeşitli inceleme ve değerlendirmelerin ardından son buldu.

Resim önizlemesi

“3. ULUSLARARASI ADANA LEZZET FESTİVALİ” YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öte yandan Bu yıl 4 – 6 Ekim tarihlerinde “Büyük Akdeniz Şöleni” temasıyla düzenlenecek 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nin yürütme kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlendi.
Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz ile yürütme kurulu üyeleri katıldı.

Resim önizlemesi

Yapılan hazırlıkların detayları ile ele alındığı toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş; Adana’nın geçmişten bugüne sahip olduğu sayısız değerlerinin yanı sıra zengin mutfak kültürü ile eşsiz lezzetini ülkemize ve tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını dile getirdi.
Akdeniz ülkeleri arasında ortak mutfak kültürü üzerinden bir dostluk köprüsü kurmayı da amaçladıklarını belirten Vali Demirtaş; Malta, Lübnan, KKTC, Fas ve İtalya ülkelerinin yöresel tatlarının festival süresince kurulacak stantlarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacağını ve ayrıca konuk ülke olarak da Akdeniz havzası dışında Güney Kore ve Endonezya’nın da kendi ulusal lezzetlerini festivalde lezzet tutkunlarıyla buluşturacağını söyledi.

Resim önizlemesi

İspanya, Fransa, Tunus, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Yunanistan gibi ülkelerinde en önemli yıldız şefleri ile gazetecilerinin de katılımıyla zenginleşecek festivalin Adana’ya yakışır bir biçimde geçmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine değinen Vali Demirtaş, tüm lezzet tutkunlarını Adana’nın dillere destan lezzetlerini tatmaya davet ettiklerini sözlerine ekledi. Toplantı, festivale yönelik çalışmaların detaylı bir şekilde değerlendirilmesi ve hazırlık komitesi üyelerinin görüş ve önerilerini dile getirmesinin ardından sona erdi.

 

TARIM ARAZİLERİNDE ZARAR OLUŞTURAN YABAN DOMUZU İLE MÜCADELE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu arada ‘‘Tarım Arazilerinde Zarar Oluşturan Yaban Domuzu ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı’’ Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Resim önizlemesi

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Murat Süzen ve ilgili diğer yetkililer katıldı.
Tarımsal potansiyelin arttırılması hususunda her türlü zararlılarla mücadelenin iş birliği içinde sürdürüldüğünü belirten Vali Demirtaş, her kurumun üzerine düşen görevi yerine getireceğine inancının tam olduğunu ifade etti. Toplantı, görüş ve önerilerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi