VALİ DEMİRTAŞ, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİ İLE GAZİLERİ ZİYARET ETTİ

Vali Mahmut Demirtaş, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında kabirlerini ziyaret ederek dualar ettiği 15 Temmuz şehitleri Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, Şehit Polis Memurları ikiz kardeşler Ahmet Oruç ve Mehmet Oruç, Şehit Polis Memuru Yunus Uğur ve Şehit Komiser Zeynep Sağır’ın ailelerini ziyaret etti.

“VATAN SAĞ OLSUN” MESAJLARI VERİLDİ, ŞEHİTLERİN RUHLARINA DUALAR OKUNDU
15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara’daki Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan ikiz polis memurları Ahmet Oruç ve Mehmet Oruç, şehit polis memuru Yunus Uğur ve şehit Komiser Zeynep Sağır’ın ailelerini, 100. Yıl, Cumhuriyet, Belediye Evleri ve Gürselpaşa Mahallelerindeki evlerinde ziyaret eden Vali Demirtaş, şehitlerin aileleri ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu.

“ŞEHİTLERİMİZİ DAİMA ŞÜKRANLA VE MİNNETLE ANACAĞIZ”
Ziyareti sırasında vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin huzuru ve güvenliği yolunda canların veren şehitlerin, daima şükran ve minnetle anılacağını kaydeden Vali Demirtaş, şahit aileleri ve yakınlarının da her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Şehit yakınlarının, ziyaretinden dolayı Vali Mahmut Demirtaş’a teşekkür edip ‘vatan sağ olsun’ mesajları verdikleri ziyaret, şehitlerin ruhlarına Kur’an-ı Kerim’den sureler okunup, dualar edilmesiyle sürdü.

VALİ DEMİRTAŞ, GAZİLERE VATAN VE MİLLET ADINA TEŞEKKÜR ETTİ
Vali Mahmut Demirtaş, şehitlerin ailelerini ziyaretinin ardından, 15 Temmuz hain darbe gecesinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine tankların kapattığı Boğaz Köprüsü'ne giden ve darbecilere direnmesi sonucu kolundan şarapnel parçalarıyla yaralanan Gazi Suat Avcı ile aynı gece görevli olarak gittiği İncirlik 10.Tanker Üs Komutanlığında yaralanan Başpolis Memuru Gazi Soner Gürler'i, ikamet ettikleri Kışla ve Beyazevler Mahallelerindeki evlerinde ziyaret etti. Gazi Başpolis memuru Soner Gürler ve Gazi Suat Avcı ile bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, her iki gaziye de demokrasi, vatan ve millet sevgisinin en güzel örneğini sergilemelerinden dolayı teşekkür etti.

ÇOCUKLARA OYUNCAK HEDİYE ETTİ
Gazilerin aileleri ile sohbet eden ve çocuklarına oyuncak hediye eden Vali Mahmut Demirtaş, ziyareti sırasında vatan için canlarını veren tüm şehitleri rahmetle andıklarını ifade etti ve minnet duyduğunu belirttiği gazilere de aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu yıllar temennisinde bulundu.

VALİ DEMİRTAŞ, ŞEHİT JANDARMA UZMAN ONBAŞI EREN YÜCEL VE ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI KUDDUSİ VOLKAN ŞEVİK İÇİN DÜZENLENEN MEVLİD PROGRAMLARINA KATILDI

Vali Mahmut Demirtaş, Tunceli İli Ovacık ilçesi kırsalında teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Eren Yücel ile görev yeri olan Şanlıurfa'daki eğitim faaliyetleri sırasında rahatsızlanarak tedavi altına alınan ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Kuddusi Volkan Şevik için düzenlenen mevlid programlarına katıldı.


Gazipaşa Mahallesi ve Denizli Mahallesindeki baba ocaklarında düzenlenen mevlid programlarında, şehitlerin aileleri ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı dileyen Vali Mahmut Demirtaş, vatan ve millet için canlarını veren tüm şehitleri daima rahmetle ve minnetle anacaklarını ifade etti.


Vali Mahmut Demirtaş'ın, şehit ailelerinin daima yanlarında olacaklarını vurguladığı mevlid programları, Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Eren Yücel, Şehit Piyade Uzman Onbaşı Kuddusi Volkan Şevik ve tüm şehitlerin ruhlarına Kur'an-ı Kerim'den sureler okunması ve dualar edilmesiyle son buldu.