ADANA'DAKİ METRUK BİNALARIN DURUMU DEĞERLENDİRİLDİ

Uyuşturucu ile mücadele stratejisi ve eylem planı kapsamında metruk binalara yönelik güvenlik tedbirlerinin alınması, tehlike arz edenlerin yıkılması, tarihi metruk binaların restorasyonu hususunda yapılan çalışmalar, Vali Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantı ile ele alındı.

Vali Yardımcısı Murat Süzen ve ilgili kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş; kararlılıkla devam ettirdikleri bağımlılıkla mücadele çalışmalarında metruk binaların önemli bir yer tuttuğunu dile getirdi. Adana’da yıkılmayan toplam 104 metruk binanın kaldığını belirten Vali Demirtaş, bu binaların da bir an evvel yıkılması için gerekli çalışmaların iş birliği içerisinde sürdürüldüğünü ifade etti. Karşılıklı görüş alışverişi ile devam devam eden toplantı, yapılan sunum ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

DEMİRTAŞ ÇİFTİ OYA KALENDER VE YÖNETİMİNİ MAKAMDA AĞIRLADI

Bu arada "Annelerin, aile ve toplumdaki rollerini pekiştirmek, toplumun farklı kesimlerine mensup annelere yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri sunmak" amacıyla kurulan "Anne Meclisi Derneği"nin Başkanı Oya Kalender ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Mahmut Demirtaş'a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
Vali Mahmut Demirtaş'ın eşi Hanımefendi Beyhan Demirtaş ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeynel Abidin Koç ve İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karaveli ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret eden Anne Meclisi Derneği Başkanı Oya Kalender ve yönetim kurulu üyeleri, derneğin kuruluş amacı ve toplumun farklı kesimlerine mensup annelere yönelik olarak gerçekleştirdikleri projeler hakkında bilgiler verdi.Dernek Başkanı Oya Kalender, öncelikli amaçları arasında, Annelik kavramına yönelik sosyal farkındalık oluşturmak ve istihdam konusunda çalışmalar yaparak, topluma katkı sağlamak olduğunu ifade etti.
Anne Meclisi Derneği Başkanı Oya Kalender ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden ve verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş ise konuşmasında, Annelik olgusunun ulvi bir kavramı da barındırdığına dikkat çekti.


Annelerin, yetiştirdikleri çocukları ile aynı zamanda geleceği inşa ettiklerini belirten Vali Mahmut Demirtaş, derneğin daima yanlarında ve destekçisi olacaklarını belirtti.
Ziyaret, gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunulmasının ardından, Vali Mahmut Demirtaş'ın dernek yöneticilerini tebrik edip, başarılar dilemesiyle son buldu.

 

VALİ DEMİRTAŞ, ÖLEN MUHAMMET BULUT'UN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Öte yandan Vali Mahmut Demirtaş, vefat eden Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Demirtaş'ın taziye ziyaretine, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak ve Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ile vatandaşlar katıldı.


Vali Mahmut Demirtaş, ziyareti sırasında merhum Muhammet Bulut'un ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır temennisinde bulundu. Taziye ziyareti, merhumun ruhuna Kur-an'ı Kerim'den sureler okunması ve dua edilmesiyle son buldu.

DEMİRTAŞ, CEYHAN ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Ayrca Vali Demirtaş,  Ceyhan'da faaliyet gösteren esnafı işyerlerinde ziyaret etti. Atatürk Caddesi'nde bulunan işyerlerini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş, kendisine yoğun ilgi gösteren esnafla sohbet ederek bol ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Vali Mahmut Demirtaş, ziyaretinden dolayı kendisine teşekkür eden esnafın dile getirdiği hususların  takipçisi olacağını ifade etti.