Adana Valisi Mahmut Demirtaş Türkiye Cumhuriyeti'nin 95.Yıl dönümü sebebiyle resepsiyon verdi.
Demirtaş gecede yaptığı konuşmada, "Daha gelişmiş bir Adana ve Türkiye için mesai kavramı gözetmeksizin, var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.


Anamon otulde verilen resepsiyona Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş ev sahipliği yaptı.
Vali Demirtaş ve eşi, davetlileri resepsiyon salonunun kapısında karşıladı. Konuklarını karşılamasının ardından bir konuşma yapan Vali Demirtaş, konukların teşriflerinden dolayı teşekkür etti.
Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümü vesilesiyle bir araya geldiklerini ifade eden Vali Demirtaş, “Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, kuruluşta ve kurtuluşta emeği geçen ecdadımızı şükranla anıyorum” dedi.

Konuşması davetliler tarafından alkışlanan Vali Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte konukların bulunduğu masaları tek tek gezerek, “Hoş geldiniz” dedi. Adana Valiliği tarafından hazırlanan “Cumhuriyet” sunumu davetliler tarafından ilgiyle izlenirken, daha sonra "Cumhuriyet" pastası toplu halde kesildi. Resepsiyon yapılan ikramlarla son buldu. Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş’ın verdiği Cumhuriyet Resepsiyonu’na Adana Büyükşehir belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Milletvekili Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Seyhan belediye Başkanı Zeydan Karalar, Emniyet müdürü Selami Yıldız, askeri erkan, siyasetçiler, bürokratlar, sanatçılar, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.