VALİ ELBAN FEKE’NİN KURTULUŞUNUN 101.YIL DÖNÜMÜ VESİLESİYLE DÜZENLENEN PROGRAMDA BELEDİYE BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Süleyman Elban, Feke’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü kutlama programı kapsamında düzenlenen etkinlikte belediye başkanlarıyla bir araya geldi.

Resim önizlemesi
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile 15 ilçe belediye başkanının katıldığı programda Vali Elban, Feke’nin kurtuluşunun 101. yılını kutladığını belirterek kurtuluş mücadelesinde şehadete yürüyen tüm kahramanları saygı, minnet ve rahmetle andıklarını dile getirdi.

Resim önizlemesi
Aziz milletimizin bu kutlu mücadelesinden aldığımız ilhamla ilimizi ve ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe taşımak için yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarıyla gece gündüz demeden el birliği içinde çalışmaya devam edeceklerini belirten Vali Elban, tüm ilçeleriyle beraber hayatın her alanında daha yaşanabilir, daha güzel bir Adana için azami gayreti göstereceklerini ifade etti.
Adana’ya dair yapılan çeşitli değerlendirmelerin yapıldığı etkinlik, yerel yönetimlerce gerçekleştirilen çalışmalar ve vatandaşlara sunulan hizmetlerin ele alınmasıyla sona erdi.

Resim önizlemesi

VALİ ELBAN FEKELİ ESNAFI İŞ YERLERİNDE ZİYARET ETTİ

Vali Süleyman Elban, Feke’de esnafı iş yerlerinde ziyaret etti.
Öte yandan Feke Kaymakam Vekili Vahit Yılmaz, Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik ve Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe’nin de katıldığı esnaf ziyaretinde Vali Elban; koronavirüsle mücadele tedbirlerine uyulması konusunda hatırlatmalarda bulundu.

Resim önizlemesi
Salgının vatandaşların sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için herkesin kurallara eksiksiz uyması gerektiğini dile getiren Vali Elban, esnaf ve vatandaşlara temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat etmelerini söyledi.
Bir fırıncı esnafının kahve davetini de geri çevirmeyen Vali Elban, “Adana’mızın bu şirin ilçesinin sıcak insanlarına ilgileri ve misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Sosyal hayatımızın da önemli bir parçasını oluşturan esnafımıza bereketli ve hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.

Resim önizlemesi