Gündoğdu Vakfı bünyesinde bulunan Sürdürülebilir Yaşam Alanı ve Uluslararası Çocuk Üniversitesi’ni ziyaret eden Adana Valisi Süleyman Elban, yaklaşık 4 saat Vakıf Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu ile sohbet etti. Vali Elban, “Gündoğdu Adana değil bambaşka bir dünya” dedi.

Resim önizlemesi
Vali Süleyman Elban, önce Sürdürülebilir Yaşam Alanına geldi. Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, burada tüm çocuklara bitkilerin ve meyvelerin hangi şartlarda nasıl yetiştiği, doğa kanunları, iklimler gibi konular ile açık alanda ders yapma, spor aktiviteleri ile enerji atma en önemlisi anne-baba ve çocukları bir arada sosyalleştirme etkinlikleri yapıldığını anlattı.
Daha sonra Uluslararası Çocuk Üniversitesi’ne geçildi. Gökhan Gündoğdu Türkiye’nin ilk Çocuk Üniversitesi’nin kurulduğu yıl İtalya’dan Eğitimin Oscar’ı ödülünü aldığını anlatıp okulu tanıttı.Vali Elban, ayrıca bebeklere dahi yüzme öğreten Uluslararası standartlara sahip yüzme havuzu ve spor salonunu da çok beğendi.

Resim önizlemesi

ELBAN: GÖKHAN BEYİ KUTLUYORUM

Adana Valisi Süleyman Elban, “Gökhan bey ile eğitim ve Adana üzerine okadar çok şey konuştuk ki. Gündoğdu bambaşka bir dünya. Burası Adana değil, içine girince kendinizi başka bir yerde hissetmenizi sağlıyor. Adana için büyük bir şans. Gökhan bey ve emeği geçenleri gerçekten kutluyorum” dedi.  

 Resim önizlemesi