Vali Süleyman Elban, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Yumurtalık ilçesini ziyaret etti. İlçe ziyaretini Yumurtalık Kaymakamlığına gerçekleştirdiği ziyaretle başlatan Vali Elban, burada Belediye Başkanı Türkei Filik Kaymakam Hasan Hüseyin Vural ile Kaymakamlık personeli tarafından karşılandı.

Resim

İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Taşkın Keleş’in de hazır bulunduğu ziyarette Kaymakam Vural’dan ilçede gerçekleştirilen çalışmalar ve planlanan projeler hakkında detaylı bilgiler alan Vali Elban, ilçe ziyaretini Yumurtalık Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirdiği ziyaretle sürdürdü.

Resim

İlçe Emniyet Müdürlüğünde incelemelerde bulunan ve ilçede gerçekleştirilen asayiş çalışmaları hakkında ilgili personelden bilgiler alan Vali Elban, ardından İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. İlçede gerçekleştirilen emniyet ve asayiş çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Elban; vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamasının teminatı olan Emniyet ve Jandarma Teşkilatlarının asayiş çalışmalarının yanı sıra pandemi sürecinde ve sosyal sorumluluk projelerinde gerçekleştirdikleri başarılı faaliyetlerde bulunduklarını belirterek büyük fedakârlık, cesaret ve yüksek vazife bilinciyle görevini ifa eden tüm güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Resim
Ziyaret ve incelemelerinin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, “Yumurtalık ilçemiz tarihi ve turizm değerleriyle Adana’mızın önemli ilçelerinden birisi. İlçemizin bu değerlerinin ülke çapında bilinirliğini arttırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tarihi kalesi, denizi ve sahiliyle özellikle turizm açısından cazip yatırım olanaklarına sahip bu güzel ilçemiz, daha iyi noktaları hak ediyor.” dedi.
Ziyaretler, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi

VALİ ELBAN YUMURTALIK BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Bu arada Yumurtalık Belediyesini ziyaret eden Vali Süleyman Elban, Belediye Başkanı Türkeş Filik ile bir süre görüşerek ilçenin genel durumu ve belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Elban, burada yaptığı konuşmada Yumurtalık’ın Adana’nın en önemli ilçelerinden biri olduğuna değinerek, kamu yönetimi, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte el ele ilçeyi çok daha iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını kaydetti.

Resim önizlemesi

Konuşmasına devam eden Vali Elban, ilçede gerçekleştirilecek olan çalışmalarda başta Belediye Başkanı Türkeş Filik olmak üzere tüm belediye çalışanlarına görevlerinde başarılar diledi.
Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik ise Vali Süleyman Elban’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.