ÇKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Ekim Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban ile Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Çukurova Kalkınma Ajansında düzenlenen toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ile ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu da katıldı.
Önceki yönetim kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda; 2020 yılı fizibilite desteği programı başvuruları, Ajansın 2020 yılı bağımsız dış denetimi, 2021 yılı çalışma programı ile gelecek ay için yapılması planlanan çalışmalar görüşülerek karara bağlandı.
Karşılıklı görüş alışverişiyle devam eden toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi

 

REKTÖR ÜNÜVAR’DAN VALİ ELBAN’A ZİYARET

Bu arada Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Vali Süleyman Elban’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Elban, konuğuyla bir süre sohbet etti. Ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişmelere ayak uydurmasına katkı sağlayacak akademik çalışmaların önemine değinen Vali Elban, Rektör Ünüvar’a çalışmalarında başarılar dilediğini belirtti.
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın ise kabulünden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Elban’a teşekkür ettiği ziyaret, üniversitelerin genel durumuna yönelik yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi

DHA BÖLGE MÜDÜRÜ AKİF ÖZDEMİR VALİ ELBAN’I ZİYARET ETTİ

Öte yandan Demirören Haber Ajansı Bölge Müdürü Akif Özdemir ve İstihbarat Şefi Nuri Pir, Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti.
Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Vali Elban, Bölge Müdürü Özdemir’in nezdinde, vatandaşların haber alma ve bilgi sahibi olmalarını sağlayan tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar dilediğini ifade etti. Gündeme taşıdıkları konularla önemli bir kamu hizmetini yerine getiren basın çalışanlarının aynı zamanda bağlı bulundukları illerin gelişimine de önemli katkılar sağladığını vurgulayan Vali Elban, Adana’nın gelişip daha da kalkınması hususunda taşın altına elini koyan herkese kapılarının açık olduğunu söyledi. Ziyaret, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Resim önizlemesi

ANADOLU SPOR GAZETECİLERİ DERNEĞİ ADANA ŞUBESİNDEN VALİ ELBAN’A ZİYARET

Ayrıca Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şube Başkanı Mustafa Boz ve beraberindeki heyet, Vali Süleyman Elban’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Elban, Anadolu Spor Gazetecileri Derneğinin Adana’da gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler aldı ve Derneğin tüm üyelerine çalışmalarında başarılar dilediğini ifade etti.
Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Adana Şube Başkanı Mustafa Boz ise kabulünden dolayı Vali Elban’a teşekkür etti.