Adana Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan genç hukukçular Zahide Yılmaz, Turgut Kaya, Ertunç Balkar ve Gülşah Tuz avukatlık yemini ederek ruhsatnamesini aldı.
Başkanlık odasında gerçekleştirilen törene Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Nevzat Elçi, Av. İlknur Önal, Av. Timur Ortatepe ile genç hukukçuların ailesi, avukatlar ve sevenleri katıldılar.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ruhsatı takdim ederken, genç meslektaşlarını kutladı ve keyifli bir meslek hayatı diledi. Av. Küçük, yaptığı konuşmada “Ruhsat heyecanı yaşayan genç meslektaşlarımın başta ailesi olmak üzere kendisine emek ve destek veren başarılı ve örnek alınan kıymetli büroların avukatlarına da ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler 3 bin yıllık geçmişi ve ülkemizde 125 bin avukatın bulunduğu kutsal bir mesleğin temsilcileriyiz. Bu mesleğin vakarına yaraşır bir şekilde mesleklerini ifa edeceğinize inanmaktayım." dedi.

Genç hukukçulara cübbelerini Av. Sabahattin Gümüş, Av. Semih Gökayaz, Av. Sinan Tumlukolçu, Av. Ali Ünüştü ve Av. Demet Ertem giydirdi.