Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Malaya, Tunceli dahil çok sayıda ilde hissedildi. Gelen son dakika haberine göre Kandilli Rasathanesi daha sonra depremin büyüklüğünü 6.5 olarak güncelledi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 6.8 olarak açıkladı. Elazığ'da , Malatya'da 22 kişi hayatını kaybetti. Depremde 1103 kişi de yaralandı.Türkiye'nin dört bir yanından deprem bölgesine yardım yağarken arama kurtarma ekipleri tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, Elazığ'daki deprem sonrasında bölgede yaşayan vatandaşlara ücretsiz internet ve konuşma tanımladıklarını duyurdu.

Elazığ'da deprem! Çok sayıda ölü ve yaralı var, işte bölgeden görüntüler

AFAD'dan Sivrice'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası 184 artçı sarsıntı meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan deprem nedeniyle bölgeye gitti. Bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.Cumhurbaşkanlığından, deprem bölgesine yardımların AFAD koordinesinde ulaştırılmasının önemi vurgulanarak, bunun için "0 312 258 23 23" numaralı telefonun aranması istendi. Göçük altında kalanlar dinleme cihazları ile tespit edilmeye çalışılıyor. Gün ağarınca yıkımın boyutu da ortaya çıktı.   Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası kent merkezinde yıkılan binalarda arama kurtarma çalışması devam ediyor.

Elazığ'da deprem! Çok sayıda ölü ve yaralı var, işte bölgeden görüntülerElazığ'da deprem! Çok sayıda ölü ve yaralı var, işte bölgeden görüntüler