6 gün önce evden çıkan Alzheimer hastası olan yaşlı adamdan bir daha haber alınamadı.
Olay Mersin’in Susanoğlu İlçesi’nde gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre, Adana’da ikamet eden ve tatil için gittiği yazlık evinde oğluyla birlikte kalan Alzheimer hastası Abdullah Burnukel, bir süre burada tatil yaptı. Oğlunun evde olmadığı saatlerde yalnız başına dışarı çıkan 86 yaşındaki yaşlı adamdan bir daha haber alınamadı.

AİLE SEFERBER OLDU

Abdullah Burnukel ‘in evde olmadığını fark eden oğlu ve yakınları hemen durumu polise bildirdi. Kendi imkanları ile de seferber olan aile Abdullah Burnukel’i bulmak için bakmadıkları yer kalmadı. Aile çevredeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde yaşlı adamın Mersin istikametine doğru gittiğini tespit etti. Bunun üzerine Mersin yönünde de arama çalışmalarını gerçekleştiren polisler ve aile yakınları 6 günden beri bu aramalardan bir sonuç alamadı.

GÖRENLER POLİS MERKEZİNE HABER VERSİN

Abdullah Burnukel’in kız kardeşi Semiha Burnukel Koç, ağabeyinin 6 günden buyana kayıp olduğunu belirtti. Sabah saatlerinde oğlunun evinden çıkan abisini bulmak için seferber olduklarını anlatan Semiha Burnukel Koç, “Şimdiye kadar maalesef bulamadık. Kendisi Alzheimer hastası zaten. Hatırlasaydı evine gelirdi. Görenlerin en yakın polis merkezine haber vermelerini istiyoruz. Ağabeyimin kolunda 39775 şeklinde numara yazıyor.” dedi